1. HABERLER

  2. KİMDİR

  3. Buse Varol Kimdir?
Buse Varol Kimdir?

Buse Varol Kimdir?

Buse Varol, 1990 yılında Manisa’da doğdu. Üniversiteyi Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Bölümünden mezun oldu. 2 yıl kadar özel bir eğitim kurumu olan Dershanede stajyer öğretmenlik yapmıştır

A+A-

Buse Varol Kimdir?

Buse Varol, 1990 yılında Manisa’da doğdu. Üniversiteyi Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Bölümünden mezun oldu. 2 yıl kadar özel bir eğitim kurumu olan Dershanede stajyer öğretmenlik yapmıştır. Ailesinden ayrı yaşayan güzel oyuncunun Liseye giden bir erkek kardeşi vardır. 2012 yılında düzenlenmiş olan Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldıktan sonra ün kazanan güzel oyuncu uzun süre modellik yaptıktan sonra oyunculuk alanına geçmiştir.

buse-varol-kimdir-001.Jpeg

Mota Ayla Algan, Ümit Çırak, Müfit Aytekin ve Bahar Kerimoğlu Özel Ders almıştır. Tozlu Yollar dizisinde Şerife karakterini canlandıran Varol ayrıca Arka Sokaklar Dizisinde Yasemin İsimli bir Polis memurunu canlandırmıştır. Güzelliğiyle ön plana çıkmayı başaran oyuncumuzun fiziksel özellikleri de dikkat çekmektedir; 174 cm boyunda, 56 kg, saç rengi kumral göz rengi ise mavidir.

buse-varol-kimdir.jpg

Modelliğin sonucunda tanınmaya başlayan Varol oyunculuk teklifleri almaya başlamıştır. Teklifleri değerlendiren Buse Varol, modelliği bırakarak oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır. İlk dizisi 2013 yılında yayınlanan Tozlu Yollar adlı olmuştur. Bu dizi de Şerife adlı karaktere canlandıran Buse Varol ardından Arka Sokaklar adlı diziden teklif almış ve 2 yıl boyunca burada Yasemin karakterini canlandırmıştır.

buse-varol-kimdir-001.jpg

Buse Varol, şimdilerde ise yapımcılığını Türker İnanoğlu ve Erler Film'in üstlendiği Dostlar Mahallesi adlı dizi filminde Alişan ve Çağla Şikel ile birlikte taksicilik yapmak zorunda kalan bir üniversite öğrencisi olan Bahar karakterini canlandırdı.


BUSE VAROL / K. BİLGİLERİ

Adı Soyadı: Buse Varol

Yaşı: 27 (10.05.1990)

Boyu: 1.73 m

Kilosu: 52 kg

Burcu: Boğa

Göz Rengi: Mavi

Eğitim: Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Bölümü

Sevgilisi: Tunç Elibol

Doğum Yeri: Manisa


Buse Varol Sevgilisi Eşi / Alişan

alisan-buse-varol1.jpg 


BUSE VAROLÛN YER ALDIĞI YAPIMLAR

  • Payitaht Abdülhamid
  • Sevda Kuşun Kanadında
  • Kış Güneşi
  • Şehrin Melekleri
  • Arka Sokaklar
  • Tozlu Yollar

buse-varol-kimdir-002.jpg 


 buse-varol-kimdir.png


buse-varol-kimdir-003.jpg


buse-varol-kimdir-004.jpg


buse-varol-kimdir-005.jpg


buse-varol-kimdir-006.jpg


buse-varol-kimdir-007.jpg


buse-varol-kimdir-008.jpg


buse-varol-kimdir-001.png


buse-varol-kimdir-009.jpg


buse-varol-kimdir-010.jpg


Ağrı Söz / Biyografi

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.