1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Burhaniye’de Geleceğin Sağlıkçıları Önemli Projelere İmza Attı
Burhaniye’de Geleceğin Sağlıkçıları Önemli Projelere İmza Attı

Burhaniye’de Geleceğin Sağlıkçıları Önemli Projelere İmza Attı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyan sağlıkçı gençler önemli projelere imza attı.

A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyan sağlıkçı gençler önemli projelere imza attı. Balıkesir Valiliği'nin başlatmış proje çalışmaları kapsamında okulda öğretim faaliyetlerinin niteliğini artırmak ve milli manevi değerlerine bağlı nesilleri yetiştirmek amacıyla, öğretmenleri rehberliğinde, öğrenci merkezli projeler geliştirilirken, projeler 2017-2018 öğretim yılında hayata geçirildi

Bu kapsamda hazırlanan "Senin Engelin Benim Engelim" isimli projede tamamlandı. Projenin, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, sosyal hizmet çalışmalarına gönüllü katılmak ve dezavantajlı gruplara dikkatlerini çekerek hassasiyet oluşturmalarını sağlamanın hedeflendiği açıklandı. Okul Müdürü Mehmet Bicik, "Değerler eğitimi çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen projede tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışma gerçekleştirilmiştir. GETEM (Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı) rehberliğinde gerçekleştirilen çalışmada, GETEM'in tanıtımı yapılmış ve öğrenciler "sesli kitap okuma" için davet edilmiştir. Gönüllü öğrencilerden oluşan grup dijital ortama sesli kitap okuma kayıtlarını gerçekleştirirken, kitaplar e- kütüphaneye kazandırılmıştır. Proje Koordinatörü Vecdiye Duyu ile çalışmalara katılan öğrencilerden, Gizem İmren, Rumeysa Dilek, Bilge Özcan ve Berkay Doğan Değirmenci'ye teşekkür ediyorum" dedi. Müdür Bicik, Projenin geliştirilerek ilçe genelinde öğretmenlere yaygınlaştırılmasını planladıklarını söyledi.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.