1. HABERLER

  2. KİMDİR

  3. Burak Demir kimdir? Diriliş Ertuğrul'da hangi karakteri canlandıracak?
Burak Demir kimdir? Diriliş Ertuğrul'da hangi karakteri canlandıracak?

Burak Demir kimdir? Diriliş Ertuğrul'da hangi karakteri canlandıracak?

Herkes Demir'in hangi karakteri canlandıracağını yaşamını merak etmeye başladı. Peki Burak Demir kimdir? Diriliş Ertuğrul'da hangi karakteri canlandıracak? Kaç yaşında?

A+A-

Reyting yarışında birçok yapımı geride bırakan Diriliş Ertuğrul liderlik koltuğunun sahipleri arasında yer alıyor. Hikayesi ile izleyicileri ekranları başına kilitliyor.Oyuncu kadrosu ile de adından söz ettiren dizi beğeni topluyor. Yeni karakterlerin diziye girdiği yapıma bir transfer daha yapılıyor. Daha önce Şevkat Yerimdar'da Niko karakterini canlandıran Burak Demir Diriliş Ertuğrul'da rol alacak. Peki Burak Demir kimdir? Diriliş Ertuğrul'da hangi karakteri canlandıracak? Kaç yaşında? Hangi dizilerde rol aldı? Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...

BURAK DEMİR KİMDİR?

Burak Demir, 3 Kasım 1978 tarihinde Ankara'da doğmuştur.
Bilkent Üniversitesi Mssf Tiyatro oyunculuk mezunudur. 2007 yılındaİstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamladı. 2013 yılında "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hüseyin Çavuş rolünde oynadı.
Oynadığı Tiyatro Oyunları: 
2002 - Bilkent Tiyatrosu"Köprüden Görünüş"Arthur Miller
2003 - Bilkent Tiyatrosu"Biederman ve Kundakçılar"Max Frish
2004 - Bilkent Tiyatrosu"Bir Tek Daha"Harold Pinter
2005 - Bilkent Tiyatrosu"Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" William Shakespeare
2005 - Bilkent Tiyatrosu"Var mı Olmak Yok mu Olmak" Nazım Hikmet
2006 - İstanbul Şehir Tiyatrosu"Leyla ile Mecnun" İskender Pala
burak-demir-kimdir.jpg

FİLMLERİ VE DİZİLERİ:

2000 - Hedef Mutluluk (TRT 2) (dizi)
2000-2006 - Bizim Evin Halleri
2005 - Kanlı Düğün
2005 - İffet (TV filmi)
2006 - Daha Neler
2007 - Genco
2009 - Bu Kalp Seni Unutur mu?
2009 - Hırçın Kız Kadife (TV filmi)
2009 - Denizden Gelen (Sinema)
2010-2012 - Farklı Desenler
2013 - 2014 - Muhteşem Yüzyıl
2013 - Bizim Okul
2013 - Sağ Salim 2: Sil Baştan (Sinema)
2013 - İnadına Yaşamak

En son FOX'ta yayınlanan Şevkat Yerimdar dizisinde canlandırdığı 'Niko' karakteriyle izleyicilerin beğenisini toplayan başarılı oyuncu Burak Demir, dizinin sezon sonu bölümüyle birlikte başka bir diziye transfer oldu.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

TRT 1’de yayınlan Tekden Film’in yapımcılığını üstlendiği Diriliş Ertuğrul dizisinin dün akşam yayınlanan 113. bölümünde Sivas Valisi Hüsameddin Karaca rolüyle ekrana gelen ünlü oyuncu, sergilediği başarılı oyunculuk performansıyla büyük beğeni topladı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU?

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?
Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?
Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.
Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?
İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.