1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Black Friday İndirimi Hangi Sitelerde Geçerli
Black Friday İndirimi Hangi Sitelerde Geçerli

Black Friday İndirimi Hangi Sitelerde Geçerli

Black Friday hangi sitelerde geçerli? Black Firday indirimi her sene tüketicilerin ilgisini çekiyor. Her sene olduğu gibi bu sene de Black Friday indirimleri Kasım ayının gelmesiyle birlikte gündemde...

A+A-

EFSANE CUMA İNDİRİMLERİ 

Black Friday hangi sitelerde geçerli? Alışverişseverlerin heyecanla beklediği Black Friday'e adım adım yaklaşılıyor. Tüketiciler hangi sitelerde indirimlerin olacağını ve indirimlerin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki Black Friday indirimi hangi sitelerde var? Detaylar haberimizde...


BLACK FRİDAY NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir.

Black Friday 2019 yılında 29 Kasım tarihine denk geliyor.


HEPSİBURADA KARA CUMA İNDİRİMLERİ!

Black Friday, Hepsiburada'da 21 Kasım'dan itibaren başlayacak. Kasım ayının son Perşembe günü Black Friday kapsamında binlerce internet sitesi dev indirimler gerçekleştiriyor.

hepsiburada-indirim.jpg


TRENDYOL

trendyol-indirim.jpg 


BLACK FRIDAY NEDİR?

1932‘den bu yana yılbaşı alışverişleri sezonunun başlangıcı olarak da kabul edilen ‘Black Friday’, önce ABD’de başladı. Daha sonra Kanada ve İngiltere’nin ardından tüm dünyaya yayılan alışveriş festivalinde indirim oranları bazen yüzde 90’ların üzerine çıkabiliyor. Cuma’ya özel ABD’de mağazalar kapılarını saat 05:00’te açıyor, geç saatlere kadar açık tutuyorlar. E-ticaret şirketlerinin perakende sektöründe söz sahibi olmasıyla Black Friday satışları da internet üzerine taşındı.

Black Friday ABD'de Şükran Günü'nünden sonraki ilk Cuma (Kasım ayının dördüncü Cuma günü) gününe denk gelen güne verilen addır. Black Friday, 1952'den bu yana ABD'de Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul edilir ve birçok ünlü marka ürünlerinde ciddi indirimler ve fırsatlar düzenler. Black Friday resmi bir tatil günü olmasa da Kaliforniya ve diğer bazı eyaletlerde hükümet çalışanlarına 'Şükran Günü'nden sonra' adı altında bir tatil günüdür. Black Friday, ABD'de 2005 yılından bu yana en yoğun şekilde alışveriş yapılan gündür. Black Friday günü birçok marka ciddi oranlarda indirimler yapar ve stoklar neredeyse sıfıra iner.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.