1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Nereye Yapılır? İhtiyaç Yardımı Nasıl Alınır?
Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Nereye Yapılır? İhtiyaç Yardımı Nasıl Alınır?

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Nereye Yapılır? İhtiyaç Yardımı Nasıl Alınır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Biz Bize Yeteriz kampanyası kapsamında toplanan paranın hane başı 1000 TL olacak şekilde vatandaşa dağıtılacağını açıkladı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Biz Bize Yeteriz kampanyası kapsamında toplanan paranın hane başı 1000 TL olacak şekilde vatandaşa dağıtılacağını açıkladı. Kabine toplantısı sonrasında sosyal yardımlarla ilgili açıklama yapan Erdoğan, yardımların devam edeceğini Biz Bize Yeteriz kapsamında toplanan paranın vatandaşlara dağıtılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı kimlerin bu yardımdan faydalanabileceğine yönelik de açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmada yoksullukla mücadele kapsamında hayata geçirilen programlardan bahsetti. Yıllık sosyal yardım miktarını 2 milyardan 55 milyara çıkardıklarını söyleyen Erdoğan halka sunulan yardım kampanyalarının devam edeceğini de açıkladı. Salgın sürecinde 39 milyar yardım yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı yardımların devam edeceğini söyledi. Erdoğan Türkiye'nin BM verilerine göre insani gelişmişlik seviyesi yüksek ülkeler arasında olduğunu da sözlerine ekledi.

Biz Bize Yeteriz Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Biz Bize Yeteriz Türkiye kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra vatandaşlar başvuruların nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Yardım almak için gerekli şartlara uyum sağlayan vatandaşlar başvuruların nereden yapılacağını merak ediyor.

Biz Bize Yeteriz Türkiye kapsamında dağıtılacak 1000 TL yardımında faydalanmak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuru yapacaklar. E-devlet üzerinden açılan pandemi sosyal destek sayfasından yapılacak başvuruların sonuçları da aynı sayfa üzerinden değerlendirilecek. Başvuru için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu sayfası kullanılacak.

Biz Bize Yeteriz 1000 TL Yardımı Kimlere Yapılacak?

Recep Tayyip Erdoğan Biz Bize Yeteriz Türkiye kampanyası ile 2 milyar 80 milyon liralık para toplandığını açıkladı. Erdoğan bu paranın hane başı 1000 TL olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi. Ancak bu yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşların sağlaması gereken bazı şartlar buluyor. Öncelikle Biz Bize Yeteriz kampanyasından faydalanacak ailelerin pandemi faz1 ve faz2 yardımlarını almamış olması gerekiyor. Pandeminin başından bu yana yardım alan aileler Biz Bize Yeteriz kampanyası ile verilecek yardımdan faydalanamayacak. Devletten işsizlik maaşı alan, düzenli emekli maaşı olan, çalışma ödeneği ya da memur olan kişiler bu yardımı alamayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.