1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bitlis’te Genç Gazeteciler İçin SODES Kurs Başvuruları Başladı
Bitlis’te Genç Gazeteciler İçin SODES Kurs Başvuruları Başladı

Bitlis’te Genç Gazeteciler İçin SODES Kurs Başvuruları Başladı

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) tarafından hazırlanan ve Kalkınma Bakanlığınca kabul edilen "Genç Gazeteciler Yetişiyor" isimli SODES projesi için...

A+A-

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) tarafından hazırlanan ve Kalkınma Bakanlığınca kabul edilen "Genç Gazeteciler Yetişiyor" isimli SODES projesi için kursiyer başvuruları başladı.

Bitlis genelinde gazetecilik mesleğinin geliştirilmesi ve genç nesillere aktarılması amacıyla hazırlanan proje ile gençlere gazetecilik mesleğinin sevdirilmesi ve bu mesleğe teşvikinin sağlanması amaçlanıyor. Başvuruları 1 – 8 Ocak 2018 tarihleri arasında alınacak olan kursun, şubat ayı içinde başlaması planlanıyor. Kalkınma Bakanlığınca kabul edilen "Genç Gazeteciler Yetişiyor" isimli SODES projesi ile ilgili açıklamada bulunan BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş, proje sayesinde Bitlis'te hem gazetecilik mesleğinin geliştirileceğini hem de mesleğe genç gazeteciler kazandırılacağını söyledi. Başvuru kayıtlarını Bitlis merkez, Tatvan ve Ahlat ilçesinde oluşturulan noktalardan alınmaya başlandığını duyuran BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş, başvuru sürecinin 1– 8 Ocak 2018 tarihleri arasında olacağını ifade etti.

Proje kapsamında Bitlis genelindeki toplam 240 gence gazetecilik eğitimi verileceğini kaydeden Çiriş, "BİGACEM olarak daha öncesinde yapmış olduğumuz çalışmada, Bitlis il genelinde gazetecilik mesleğinin geliştirilmesi ve genç nesillere aktarılması amaçlı hiçbir faaliyet gerçekleştirilmediğini gözlemlemiştik. Bu sebeple "Genç Gazeteciler Yetişiyor" isimli projeyi hazırlayarak SODES'e sunduk. Bu projemiz sayesinde hem ilimiz genelinde bu mesleği yapan meslektaşlarımızın kendilerini bu alanda geliştirmesi sağlanmış olacak hem de gençlere gazetecilik mesleği sevdirilecek, gençlerin bu mesleğe teşviki sağlanacaktır. Proje kapsamında oluşturacağımız gençlik evinde bu konuyla ilgili kurslar verilerek, gençlerin mesleki becerileri de geliştirilecektir. Projemiz, meslektaşlarımız ve 18 – 29 yaş grubundaki toplam 240 genci kapsıyor. Bunun içinde kurs için gelecek başvuruları bir değerlendirmeye tabi tutarak, bu kursun en verimli şekilde geçmesini sağlayacağız. Bu anlamda kurstan istifade etmek isteyen genç gazeteci adayları Bitlis merkezde 0546 2881220, Tatvan'da 0507 0601350 ve Ahlat ilçemizde ise 0554 5911175 numaralı telefonları arayarak hem kurs ile ilgili detaylı bilgi alabilirler hem de başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu vesileyle projemizin hem üyelerimize hem gençlerimize hem de ilimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

IHA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.