1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bitlis Bibacem’den 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı
Bitlis Bibacem’den 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

Bitlis Bibacem’den 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

Bitlis Basın Cemiyeti (BİBACEM) Başkanı Gökhan Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Bitlis Basın Cemiyeti (BİBACEM) Başkanı Gökhan Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gazetecilerin zor şartlar altında görev yaptığına değinen Başkan Kılıç, "Gazeteciler zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içerisinde bir taraftan gelişen olaylar karşısında toplumu bilgilendirirken bir taraftan da halkın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler" dedi.

Gazeteciliğin fedakarlık isteyen, zahmetli bir görev olduğunu belirten Kılıç, basın mensuplarının haklarının korunması, çalışma şartlarının günün ihtiyaçlarına göre güncelleştirilmesi ve iyileştirilmesi için tüm çalışmaların bir an önce yapılması gerektiğini söyledi. Özgür basının, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirebildiği, yansız haber akışı sağlayabildiği ölçüde, vatandaşların çevresindeki olayları, gerçekleri ve dünyayla bütünleşmesini kolaylaştırabildiğini anlatan Kılıç, "Yerel basınımız da, ilimizde olan gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmekte, vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi yaparak, ilimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenmektedirler. Basın mensupları, görevlerini yaparken hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişilerin temel hak ve hürriyetlerine saygılı olmalı ve meslek etiğini her şeyin üzerinde tutmalıdırlar. Doğru haberi zamanında verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın mensupları için yol gösterici değerler olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizde kamuoyunun aydınlatılması, vatandaşlarımızla kamu kurumları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve kamu hizmetlerinde etkinliğin sağlanması konularında önemli katkıları bulunan basın çalışanlarının bu anlamlı gününü kutluyor, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.