1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ’Birlikte Söz Veriyoruz’ Grubu Meslek Mensupları İle Buluştu
’Birlikte Söz Veriyoruz’ Grubu Meslek Mensupları İle Buluştu

’Birlikte Söz Veriyoruz’ Grubu Meslek Mensupları İle Buluştu

9 Nisan'da yapılacak İzmir Ticaret Odası meslek komiteleri ve meclis üyeliği seçimlerinde 31. Sağlık Meslek Komitesi'nden aday olacak "Birlikte Söz Veriyoruz"...

A+A-

9 Nisan'da yapılacak İzmir Ticaret Odası meslek komiteleri ve meclis üyeliği seçimlerinde 31. Sağlık Meslek Komitesi'nden aday olacak "Birlikte Söz Veriyoruz" grubu üyeleri dün akşam Swissotel'de düzenlenen tanışma gecesinde meslek mensuplarıyla bir araya geldi.

Sektör temsilcilerinin ve medya mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği geceye, Birlikte Söz Veriyoruz Grubu'nu oluşturan, MP Sağlık Hizmetleri AŞ'den Veysi Kubba, Bora Özel Eğitim Kurumu'ndan Saniye Fıçı, Ekin Efe Özel Sağlık Hizmetleri'nden Prof. Dr. Ertuğrul Ercan, Köprü Psikolojik Danışmanlık'dan Uzm. Psk. İlknur Peder ve UKEB Okulları'ndan Filiz Üstel katıldı.

Sunuculuğunu Hakan Doğanay'ın yaptığı gece TRT sanatçısı Gökçe Eriş yönetimindeki Medical Park İzmir Hastanesi Şifa Veren Sesler Çocuk Korosu'nun mini konseriyle başlarken sırayla sahneye gelen adaylar İzmir Ticaret Odası'dan yönelik eleştirilerini sıralarken yapacaklarını anlattılar.

Var olan İzmir Ticaret Odası yönetiminin ilgisizliğinden yakınan MP Sağlık AŞ Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Veysi Kubba, İzmir'e 110 milyon dolarlık bir yatırımla Medical Park İzmir Hastanesi'ni kazandırdıklarını ancak odadan ne bir ziyaret olduğunu ne de bir "Hayırlı olsun" temennisi almadıklarını dile getirdi.

"Sıfırdan geldim"

"Hayatım boyunca ve gelecekte de hiçbir şekilde bir siyasetin içinde olmayacağım." diyen Kubba, "Ömrümü, bilgimi, becerimi sivil toplum örgütlerinde toplum yararına harcamak için elimden gelen bütün gayreti göstereceğim. Ben 51 yaşındayım ve 7 yaşından beri her işi yaptım ve geçmişimle de gurur duyuyorum. Tırnaklarımla kazıyarak ve dürüstlüğümle buralara geldim. Bu yüzden bundan sonra da böyle yaşamayı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Seçilmeleri durumunda yapacaklarını ifade eden bir seçim manifestosu hazırladıklarını ve bunu da www.birliktesozveriyoruz.com adresinde ilan ettiklerini belirten Kubba, projelerini şu sözlerle anlattı, "Ben İzmir Ticaret Odası web sayfasını inceledim ve bir de İstanbul Ticaret Odası sayfasını inceledim. İzmir sayfasında Başkan'ın boy boy resimleri var ancak İstanbul'da Ticaret Odası'nın Başkan'ı kim belli dahi değil ve online hizmet veriyorlar. Eğer kısmet olur biz sağlık grubundan çıkarsak bizim desteklediğimiz aday da bu konuda başkan olursa biz bu online hizmetlerin Ticaret Odası'na gelmesine ve vatandaşın kendi bilgisayarından bütün işlemleri yapması için ısrarcı ve takipçi olacağız. Çünkü vatandaşın en önemli değeri zamandır. Vatandaşımız veznelerin önünde kuyruklarda vakit kaybetmeyecek. Ben buna söz veriyorum. Bu iletişim çağında dünyanın bu kadar bütünleştiği anda bu ülkenin en önemli ticaret kentinin Ticaret Odası'nda online işlemler çok sınırlı şekilde yapılıyor. Eğer biz sağlık komitesi olarak bu seçimi kazanırsak 7/24 faaliyet gösteren bir whatsapp hattı üzerinden hizmet vereceğiz. Yaşanan sorunları online hizmetler üzerinde çözeceğiz. Biz her şeyi İzmir ticareti gelişsin, İzmir ekonomisi gelişsin ki o gelişmelerden daha fazla istihdam, daha fazla iş, daha fazla aş çıksın. Biz Yine Türkiye Kalite Derneği ile çok güzel çalışmalar yapmak istiyoruz. Sivil Toplum Örgütleri ile çok güzel işler yapmak istiyoruz. Bütün derdimiz bilgi birimimizle İzmir'i güçlendirmek. Ben bu vesileyle bizi burada yalnız bırakmayıp, bizi desteklediğinizi burada gösterdiğiniz için sizlere ben ve ekip arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum 9 Nisan'da İzmir'in Ticaret Odası'nda büyük bir değişim yaşanacak ve bu değişim kentimizin ticaretine vurulan bir damga olacak."

Kadın temsiliyeti

Öte yandan Bora Özel Eğitim Kurumu kurucusu Saniye Fıçı, oda yönetimlerinde kadın temsiliyetinin büyük bir sıkıntı olduğunu belirten Fıçı, "Şu an ülkenin gündeminde olan oda borsa seçimlerinde kadın üye, kadın aday konusunda ilginizi seçmek istiyorum. Türkiye genelinde ticaret, sanayi ve ticaret borsalarında kadın meclis üyesi, kadın yönetim kurulu üyesi yüzde 1 civarında, bazı odalarda yüzde 0 maalesef. Sağlık grubu olarak bizler Veysi Kubba, Saniye Fıçı, Filiz Üstel, Ertuğrul Ercan ve İlknur Peder olarak sadece fotoğrafımıza bakmanız bizim Ticaret Odası'ndaki temsiliyete bakış açımızı ortaya koyacaktır." dedi.

Uluslararası işbirliği

Ekin Efe Özel Sağlık Hizmetleri'nden Prof. Dr. Ertuğrul Ercan da "İzmir Ticaret Odası'nda Sağlık Meslek Grubu'nda ekip arkadaşlarımızla birlikte yeni bir enerji getirmeyi planlıyoruz. Getirmek istediğimiz yenilikler arasında, yapacağımız aktivitelerle uluslararası derneklerle, Uluslararası Sivil Toplum Örgütleri ile daha işbirlikçi bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz." dedi.

Söz alan bir diğer aday Köprü Psikolojik Danışmanlık Kurucusu Uzm. Psk. İlknur Peder de böyle bir ekiple yola çıkmanın çok onur verici olduğunu belirterek, " Biz engeli çok olan bir toplumda yaşıyoruz. Dolaysıyla bir de fiziken engelliyseniz, biraz daha işiniz zor. Engelliler artık birilerinin desteğini bekleyen bir birey olmaktan kurtulmalı. Çünkü kendini geliştirebildiği zaman, eğitim alabildiği zaman bu topluma engelli bireylerin de kazandırabileceği şeyler olduğunu düşünüyorum ve ben elimden geldiğince bunun için çabalıyorum. Ticaret Odası'nda da engelli bir kadın olacak. Bu sayede güzel projelere imza atacağımıza eminim." şeklinde konuştu.

UKEB Okulları Genel Müdürü Filiz Üstel de kendini eğitim gönüllüsü olarak tanımladığını belirterek, "Eğitim gönülle yapılan bir iş aynı sağlık gibi. Ben ilk olarak Ticaret Odası'nın kuruluş amacı nedir diye baktım. Üyelerin müşterek ihtiyaçlarını karşılamaktır. Üyelerin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmaktır. Mesleğin genel menfaatlerine uygun hale getirmektedir. Üyelerin halk ile dostluğunu güvenlikle birlikteliğini hakim kılmaktır. Ben bu maddelerle ilgili bugüne kadar herhangi bir çalışmaya eşlik etmedim. Biz bundan sonra elimizi taşın altına koyacağız ve Ticaret Odası'nın asıl amaçlarını yerine getirmek için çalışacağız." diye konuştu.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.