1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bingöl’de Suç Oranı Azaldı, Aydınlatma Oranı Yüzde 90’a Çıktı
Bingöl’de Suç Oranı Azaldı, Aydınlatma Oranı Yüzde 90’a Çıktı

Bingöl’de Suç Oranı Azaldı, Aydınlatma Oranı Yüzde 90’a Çıktı

Bingöl'de geçtiğimiz yıla oranla bu yıl suç oranının azaldığı, şahsa ve mala karşı işlenen suçlarda da aydınlatılma oranının yüzde 90'ı çıktığı...

A+A-

Bingöl'de geçtiğimiz yıla oranla bu yıl suç oranının azaldığı, şahsa ve mala karşı işlenen suçlarda da aydınlatılma oranının yüzde 90'ı çıktığı bildirildi.

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü, 2016-2017 verilerini açıkladı. Yapılan açıklamada, 2016 yılında kent genelinde 4 bin 179, 2017 yılında ise 4 bin 22 adli olayın meydana geldiği belirtildi.

Yapılan gayretli çalışmalar sonucunda şahsa ve mala karşı işlenen suçlarda aydınlatma oranı 2016 yılında yüzde 77 iken, 2017 yılında yüzde 90 oranına çıkartıldığı belirtilen açıklamada, " 2017 yılında ilimizde Hırsızlık olaylarında 131 şüpheli şahıs yakalanmış bunlardan 45 şahıs tutuklanmış, 55 şahıs Adli Kontrol Kararı ile 31 şahıs Cumhuriyet Başsavcılığından serbest bırakılmıştır. Aydınlatılan hırsızlık olaylarında vatandaşlarımızın çalınan eşyalarının büyük çoğunluğu temin edilerek şikayetçilere teslim edilmiştir. Hırsızlık olaylarında diğer illerde nüfus artış hızına bağlı olarak artma gözlenirken ilimizde azalma olduğu tespit edilmiştir" denildi.

Cinayet, Gasp, Ahlak ve Kayıp Şahıslar Büro Amirliği tarafından 75 şüpheli şahıs yakalandığı, bu şahıslardan 17" sinin tutuklandığı aktarılan açıklamanın devamında," Yine bu olaylarla ilgili olarak görevlilerimizce, 5 adet tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 3 adet av tüfeği, 10 adet bıçak ve ateşli silahlara ait mermilere elde edilmiştir. Ayrıca ilimizde 2017 yılı içerisinde toplamda 97 kayıp şahıstan, 89 şahıs bulunmuş 8 kayıp şahsın ise aranmasına devam edilmektedir. Kamu düzeninin sağlanması vatandaşımızın huzur, güvenini sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve taviz devam etmektedir"ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.