1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bilgi işlem İşçileri: Kadroya alınmak istiyoruz, Kadro şartları nedir sınavlar nezaman
Bilgi işlem İşçileri: Kadroya alınmak istiyoruz, Kadro şartları nedir sınavlar nezaman

Bilgi işlem İşçileri: Kadroya alınmak istiyoruz, Kadro şartları nedir sınavlar nezaman

BATMAN - Batman Bölge Devlet Hastanesinde çalışan taşeron işçiler, taşeron işçi düzenlemesi kapsamına alınmadıklarını belirterek, kendilerinin de kadroya alınmak istediklerini söylediler.

A+A-

Batman Bölge Devlet Hastanesi Bilgi İşlem Biriminde çalışan hastane bilgi yönetim sistemi (HBYS) işçileri, kendilerinin de kadroya alınmak istediklerini belirttiler.

Yıllardır kadrosuz bir şekilde çalıştıklarını, artık kadroya alınmak istediklerini söyleyen işçiler, Batman Bölge Devlet Hastanesinde sadece kendilerinin kadroya alınmamasının üzüntüsünü yaşadıklarını anlattılar.

Kadroya geçme şartlarını taşıyan taşeron işçilerle aynı durumda olduklarına değinen işçiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, kadroya alınma talebinde bulundular.

Kendileri gibi aynı statüde çalışan binlerce işçinin kadro kapsamı dışında bırakıldığını dile getiren işçilerden Bilal Melik Ataç, "Batman Bölge Devlet Hastanesinde 5 kişi bilgi işlemde çalışıyoruz. Batman ilinde toplamda 11 kişiyiz. Türkiye genelinde yaklaşık 3 bin bilgi işlem personeli var. Son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname'de (KHK) biz bilgi işlem olarak kapsam dışı kaldık. Bu yüzden kadroya geçemeyeceğiz. Aynı kurumda çalıştığımız arkadaşlarımıza sevindik ama biz kadroya geçemediğimiz için bayağı üzüldük." dedi.

Kadroya alınmaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunan Ataç, "Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz, inşallah bizleri de kadroya alırlar. 2009 yılından bu yana çalışıyoruz. Hastanenin veri göndermeleri, personellere eğitimler gibi bütün işlemlerini biz yapıyoruz. Burada saf dışı kalmamızın sebebini anlayamıyoruz. Hastanede çalışan arkadaşlarımız dahi bu duruma üzüldü. Arkadaşlarımız 'Kadroya ilk olarak sizin geçmeniz gerekiyordu.' diyorlar. İzin aldığımız zaman idareden izin alıyoruz. Yani hastane personeliyiz ama son KHK'da sanki biz şirket adına çalışıyormuşuz gibi bir izlenim var. Bu yüzden saf dışı kaldık. Cumhurbaşkanımızdan kadro istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Bizim de kadrodan faydalanmamız gerekiyor"

Kadroya alınmamanın üzüntüsünü yaşayan bir diğer işçi Mesut Ekmen ise şunları söyledi: "2009 yılından beri Batman Bölge Devlet Hastanesinde çalışmaktayım. Hastane bilgi işlemde çalışıyoruz. Benimle beraber hastanede 5 arkadaşım ve il geneli toplam 11 kişi bilgi işlem personeli olarak görev yapıyor. Bu yeni çıkan KHK'dan sonra taşeron olarak çalışan kardeşlerimize kadro verildi ama bu kadrodan biz faydalanamamaktayız. Bizim de kadrodan faydalanmamız gerektiğini düşünüyoruz. Hastanedeki bütün giriş-çıkışlar, personel kaydı, hastanenin bütün yükünü biz çekmekteyiz. Onun için biz de hakkımız olduğunu düşündüğümüz kadro istiyoruz. Yetkililerden gerekli çalışmanın yapılmasını temenni ediyoruz."


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.