1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediye Başkanı Sadi Gürkan’a Övgü
Belediye Başkanı Sadi Gürkan’a Övgü

Belediye Başkanı Sadi Gürkan’a Övgü

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, ziyaret ettiği Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı yakından takip ettiklerini belirterek, "Hizmetleri...

A+A-

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, ziyaret ettiği Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı yakından takip ettiklerini belirterek, "Hizmetleri nedeniyle kendisini tebrik ediyoruz" dedi.

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül ve yönetim kurulu üyeleri, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Ziyarette konuşan Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, Başkan Gürkan'ın yaptığı eserleri yakinen takip ettiklerini belirterek, "Belediye başkanımızın yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bizlerde bu ilçenin bir mensubu olarak başkanımızı ziyarete geldik. Gerçekten çok güzel bir mekan yapılmış. Belediyemize ve insanımıza hayırlı uğurlu olsun. Önündeki meydanında bu şekilde düzenlenmesi Malatya'da özlediğimiz bir meydanı kazandıracak. Burası Yeşil Kuşak ile de birleştirilecek. Bu proje Malatya'mıza güzel bir Yeşil Kuşak kazandırılacaktır. Başkanımızın yaptığı eserleri yakından takip ediyoruz. Çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ediyoruz. Kendisini ve ekibini daha nice güzel projelerde görmek istiyoruz" dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bizlerinde olmazsa olmazımız olarak katılımcı belediyecilik ilkesi çerçevesinde vakıflarımız, derneklerimiz olsun, meslek kuruluşlarımız olsun, sendikalarımız olsun, kanaat ve yerel önderlerimiz olsun bunların görüş ve önerileri bizim için önemlidir, anlamlıdır. Biz onların görüş ve önerileri doğrultusunda şehrimizi yaşanılabilir, şehirde yaşayan insanların şehrin sakini değil, şehrin sahibi olgusu içinde, aidiyet olgusunun oluşması noktasında belediye olarak elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Hizmet binalarının aynı zamanda o yerin imaj ve prestij binaları konumunda olduğunu ifade eden Gürkan, "Hem topluma vereceği mesaj, hem de dışarıdan gelen insanlar için o şehri tanıması, ya kültür merkezleri, ya belediye binaları, ya da müzeler sayesinde olur. Burada da biz özellikle Selçuklu, Osmanlı ve modern mimariye sadık kalarak gerçekten de yaşanılabilir, kendi enerjisini üreten, yeşil bina hüviyetinde. Aynı zamanda akıllı bina hüviyetinde. 40 dönümlük bir alan içinde ki ileri ki aşamada Yeşil Kuşak Projesi ile bütünleştiğinde iki yüz dönümlük bir alan içinde güzel bir alan içinde olacaktır. Bu mekanın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.