1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Saygılı: “Kan Bağışı İnsanlık Görevidir”
Başkan Saygılı: “Kan Bağışı İnsanlık Görevidir”

Başkan Saygılı: “Kan Bağışı İnsanlık Görevidir”

Türk Kızılayı Adana Şubesi'nin kan bağışı kampanyasına Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanları da destek verdi.

A+A-

Türk Kızılayı Adana Şubesi'nin kan bağışı kampanyasına Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanları da destek verdi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kan bağışının sosyal sorumluluk olduğunu belirterek, "Kana kimin ne zaman ihtiyacı olacağını bilemezsiniz. O yüzden kan verebilecek durumda olanların kan bağışında bulunması insanlık görevidir" dedi.

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Tekin, müdürlük çalışanları ile birlikte Türk Kızılayı Adana Şubesi'nin kan bağışı kampanyasına destek verdi. Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleştirilen etkinlikte Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Kızılay Kan Merkezi personelini ağırlayan İl Müdürü Tekin, Türkiye'nin iyilik eli Kızılay'ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve takdir ettiklerini söyledi.

"Kanımızla destek olmak istedik"

Türk Kızılayı'nın, savaşta, barışta, doğal afetlerde ve ihtiyaç duyulan her an insanların yardımına koştuğuna dikkat çeken Tekin, "Dara düşenlerin yüzünü güldüren, dertlilere derman, umutsuzlara umut olan Türk Kızılayı'na biz de kanlarımızla destek olmak istedik. Bu kapsamda Kızılay'a kan bağışında bulunarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalıştık. Bundan sonra da Kızılay'a destek olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

İl Müdürü Tekin, Başkan Ramazan Saygılı ve Kızılay çalışanlarını da gösterdikleri gayret ve yaptıkları çalışmalardan ötürü kutladı.

Sağlıklı her birey kan bağışlamalı

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da Muhammet Tekin ve Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarına gösterdikleri duyarlılıktan ötürü teşekkür etti.

Kızılay'ın gönüllü neferleri olarak hiçbir hastanın ya da yakınlarının sorun yaşamadan ihtiyaçları olan kana ulaşmasını istediklerini belirten Başkan Saygılı, "Kan sürekli ihtiyaçtır. Kan hammaddesi insan olan ve insan dışında herhangi bir varlıktan elde edilemeyen bir üründür. Bağışlanacak bir ünite kan 3 hayat demektir. Tüm vatandaşlarımızın, insanlığı ve kendini seven herkesin kan vermesi gerekir. Kana kimin ne zaman ihtiyacı olacağını bilemezsiniz. O yüzden kan verebilecek durumda olanların kan bağışında bulunması insanlık görevidir" şeklinde konuştu.

Nerede bir ihtiyaç sahibi, nerede bir kriz varsa yardıma koşan Kızılay'ın en büyük gücünü Türk Milleti'nden aldığına dikkat çeken Başkan Saygılı, kan bağışını özendirmek için şehrin farklı bölgelerinde kurdukları merkezlerde Kızılay çalışanlarının bağışçıları beklediklerini kaydetti.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.