1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Savcı Sayan: Ağrı'da Üretilecek Türkiye Pazarına Sunulacak
Başkan Savcı Sayan: Ağrı'da Üretilecek Türkiye Pazarına Sunulacak

Başkan Savcı Sayan: Ağrı'da Üretilecek Türkiye Pazarına Sunulacak

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Ağrılı kadınların çalışma hayatına katılımları için başlatılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

A+A-

Savcı Sayan’dan Kadınlara Tam Destek  

Ağrı Söz / Haber Servisi - Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Ağrılı kadınların çalışma hayatına katılımları için başlatılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

agri1-020.jpg

Aile Destek Merkezi (ADEM) tarafından gerçekleştirilen yerel bazlı çalışmalara ilişkin konuşan Ağrı Belediye Başkanı, Ağrı’da üretilecek ürünleri, Türkiye’nin pazarına sunmak istediklerini ifade etti.

Halı tezgahlarının yanı sıra diğer üretim alanlarında da çalışan kadınların ve kadın kooperatiflerinin destekleriyle bunların sağlanabileceğine değinen başkan, “Bizim aile destek merkezlerimiz, kendi bünyelerinde üretim yapacaklar. Kadınlarımızı üretime sevk edecekler. Ve burada üretilen ürünlerin pazarlamasını belediye olarak biz üstleneceğiz, Ağrı Eğitim Kültür Vakfı (AKEV) üstlenecek. Ve Türkiye’nin satış noktalarına bunları ulaştıracağız. Bunları ulaştırdığımızda orada bir döngü oluşacak ve para kazanan insanlar gerçekten bu işten mutlu olacaklar” diyerek hızlı bir şekilde üretime geçiş olacağının altını çizdi.

agri2-016.jpg

Ağrılı Kadınlarımız Büyük Başarılara İmza Atacaklar

Evde oturan kadınların bu sayede büyük başarılara imza atacağına vurgu yapan Savcı Sayan, “Evde oturan kadınlarımız, kızlarımız, genç kardeşlerimiz bu alanlarda büyük başarılar elde edeceklerdir. Yani bugün biz İran’ın halısı diyoruz, başka ülkelerin halılarından dem vuruyoruz. Halbuki Ağrı'da üretilecek halılar bunların çok çok üstünde satılacak halılardır. Bu anlamda da aile destek merkezlerimiz önemli işler başarıyor ama yeterli değil. Bunu güçlendirip çok daha konuşulur, çok daha Türkiye’de gündemde olabilecek şekilde getireceğiz” açıklamasında bulundu.

agri3-009.jpg

ADEM tarafından gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin videoyu sosyal medya hesabı üzerinden yayınlayan Başkan Sayan, Siz sipariş verin Ağrılı kardeşlerimiz üretsin... Kadınlarımız evde oturmasın Üretime katkı yapsınlar” notunu da paylaşımına ekledi.

agri4-003.jpg

agri5-001.jpg

agri6.jpg

agri7.jpg

agri8.jpg

Ağrı Söz / İçerik Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.