1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Kılıç Köy Köy Dolaşıyor
Başkan Kılıç Köy Köy Dolaşıyor

Başkan Kılıç Köy Köy Dolaşıyor

Muş'un Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, köy ziyaretlerinde bulunarak vatandaşların sorun ve sıkıntılarını tespit ederek Cumhurbaşkanına...

A+A-

Muş'un Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, köy ziyaretlerinde bulunarak vatandaşların sorun ve sıkıntılarını tespit ederek Cumhurbaşkanına anlatacak.

Gülkoru, Kurtulmuşoğlu ve Örenşar köylerini gezen Başkan Tahsin Kılıç, muhtarlar ve köy halkıyla bir araya geldi. Köy ziyaretlerine önem verdiklerini vurgulayan Kılıç, "Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar'ın talimatları doğrultusunda köylerimizi ziyaret ediyoruz. İlçemiz kırsalında çiftçilik ve hayvancılık durumunu değerlendirmek amacıyla başlattığımız köy gezilerimizdeki duraklarımız Gülkoru, Kurtulmuşoğlu ve Örenşar köylerimiz oldu. Bu köylerimizde muhtarlarımızla ve köy sakinleriyle bir araya geldik. Köylülerimizin tüm sorun ve sıkıntılarını beş dosya yapıp, bu dosyaları Cumhurbaşkanlığımız, Başbakanlığımız, Ziraat Odası Genel Merkezimiz, valiliğimiz ve kaymakamlığımız yetkililerine sunacağız. Köylerimizin nüfus, çiftçilik, besicilik ve yaşam imkanları gibi durumlarını değerlendirdik. Devletimizin çiftçilerimize uyguladığı programlar ve projeler konusunda sağlanılan imkanların değerlendirilmesi hususunda bilgiler sunduk. Köylerimizde çiftçilik yapan vatandaşlarımız mazot ve gübre desteklerinin artırılmasını istiyorlar. Hangi köye gitsek, hangi çiftçiyle konuşsak hep bize mazot fiyatlarının yüksekliğinden bahsediyorlar. Mazot gerçekten çok pahalı, özelikle yetkililerden istediğimiz mazot fiyatlarını çiftçilerimize yüzde elli indirimle verilmesidir" diye konuştu.

IHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.