1. WEB TV

  2. AĞRI

  3. Başkan Erdoğan, Ağrı'da Vatandaşlara Hitap Etti

Başkan Erdoğan, Ağrı'da Vatandaşlara Hitap Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağrı'daki mitingde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan konuşmasında dünyaca ünlü spor markası Nike'ın Ağrı'da fabrika kuracağını ve 5 bin kişinin burada çalışacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, partisince Dörtyol Kavşağı'nda düzenlenen mitinge katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan, "Ağrı'nın artık şaha kalkmasının zamanı gelmiştir. Demokraside ve kalkınmada ülkemizin ulaştığı seviye Ağrı'nın çok daha ileride olmasını gerektiriyor." dedi.

Ağrı'nın tüm ilçelerini selamlayan Erdoğan, "Ağrı'nın derdi bizim derdimizdir. Ağrı'nın başı ağrırsa bizim kalbimiz sızlar. Ağrı'nın yüreği hüzünlenirse bizim tadımız kaçar. Gelin gönlü Ağrı'da gibi bu yüce şehri birlikte geleceğe hazırlayalım. Kalbi Ahmed-i Hani gibi sevgi dolu bu şehirde, kardeşliği birlikte yüceltelim. Gelin kalbi Diyadin Kaplıcaları gibi sıcak bu şehirde muhabbeti birlikte yığalım. Gelin sinesi Eleşkirt Ovası gibi bereketli bu şehri birlikte kalkındıralım. Gelin kanı Murat Suyu gibi coşkulu bu şehrin insanlarını birlikte hak ettikleri yere ulaştıralım. Bunun için 31 Mart'ta iradenize sahip çıkmanızı bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Ağrı'nın yıllarca terör gölgesi altında çok şey kaybettiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Ağrı'nın artık şaha kalkmasının zamanı gelmiştir. Demokraside ve kalkınmada ülkemizin ulaştığı seviye, Ağrı'nın çok daha ileride olmasını gerektiriyor. Bunun için Ağrı'nın huzuruna ve vizyonuna uygun bir belediye başkan adayı ile çıktık. Sayın Savcı Sayan kardeşimizin, söz konusu Ağrı olduğunda bu ülkede açamayacağı Allah'ın izniyle hiçbir kapı yoktur. Aynı şekilde ilçelerimizdeki belediye başkan adaylarımız da şehirlerine çok önemli hizmetler vermek için her türlü hazırlığa sahiptir. İşte biz de buradayız. Cumhurbaşkanı olarak tüm Ağrı'daki belediye başkanlarımla el ele vermek suretiyle Ağrı'yı, nasıl kayyumla gayet güzel bir yere getirdik, şimdi daha da ileri taşıyacağız."

"BÖYLE BİR BELEDİYECİLİK OLUR MU?"

Erdoğan, mitinge katılanlara yönelttiği, "Ağrı, 31 Mart'ta iradene sahip çıkıyor musun? Ağrı, 31 Mart'ta tercihini hizmet siyasetinden yana kullanıyor musun? Ağrı, 31 Mart'ta tercihini gönül belediyeciliğinden yana kullanıyor musun? Ağrı, 31 Mart'ta şehrinin ve ülkenin sahip çıkıyor musun? Ağrı, 31 Mart'ta sandıkta sandıklara sahip çıkıyor musun?" sorularına "evet" yanıtını aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Belediye başkanını seçeceksin ondan sonra da burada çalışmayıp, çekip Ankara'ya gidecek. Böyle bir belediyecilik olur mu? Bu seçmenin oyuna saygısızlıktır. Bunları yaşadık mı? Yaşadık. Buradan seçilen zat gitti, bu defa da gitti Muş'a, orada da durmayacak, inşallah zaten seçimi de kazanamayacak. Seçimden sonra ordan da çekip bir başka yere gidecek. Demokrasi bu değil, halkına hizmet bu değil. Biz halkını sevenin, halkıyla beraber olmasını ve yaşamasını istiyoruz. " diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "17 yıldır iktidardasınız, ne yaptınız?" dediğini hatırlatan Erdoğan, alandakilere AK Parti iktidarı döneminde Ağrı'da yapılan hizmetlerin videosunu izletti.

25 Mart 2019 Pazartesi 17:16

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar