1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Asya 2017 Yılını Değerlendirdi
Başkan Asya 2017 Yılını Değerlendirdi

Başkan Asya 2017 Yılını Değerlendirdi

MUŞ (İHA) – Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 2014 yılında 47 milyon olan belediye bütçesini 2018 yılında 227 milyona çıkarmanın haklı gururunu yaşadıklarını...

A+A-

MUŞ (İHA) – Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 2014 yılında 47 milyon olan belediye bütçesini 2018 yılında 227 milyona çıkarmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Feyat Asya, 2017 yılında yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirme toplantısı yaptı. Muş'taki basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Asya, belediyenin çalışmaları ile ilgili kendilerini bilgilendirerek sorularını yanıtladı. Muş Belediyesi olarak her yıl bir önceki yıla göre daha iyi bir performans sergilediklerini kaydeden Başkan Asya, bu süre içerisinde birçok hizmeti vatandaşlarla buluşturduklarını ifade etti. 2017 yılının diğer yıllara göre çok daha yoğun bir şekilde geçirdiklerini belirten Başkan Asya, Muş için hayati önem arz eden projelerin bu yılda uygulamaya alındığını söyledi.

Projelerin gün yüzüne çıkması ile Muş'taki değişikliğin bariz bir şekilde fark edildiğini vurgulayan Başkan Asya, "2017 yılında en önemli projelerimiz arasında yer alan içme ve yağmur suyu ile kanalizasyon hatlarının yenilenmesini başlattık. Bu çalışmalara başlarken şehir merkezi ister istemez inşaat görünümüne girdi. Ancak kazı ve döşemesini tamamladığımız yerleri kış mevsimi öncesi asfaltlayarak olası sorunların önüne geçtik. Bu yıl çalışma sezonu ile devam edecek projenin kısa bir sürede tamamlanmasını arzu ediyoruz. Bununla beraber şehrimizin üst yapısına geçeceğiz. Tüm cadde ve sokaklarımızı yenileyerek halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.

2017 yılında vahşi depolama sistemine son verdiklerini kaydeden Başkan Asya, "Katı atıkların açık alanda toplandığı ilimizi bu sıkıntıdan kurtarmak için kapsamlı bir çalışma yaptık. Katı atık ve bertaraf tesisimizi kurana kadar mevcut atıkların Bitlis Katı Atık Tesisine nakledilmesi için planlama yaptık. Asfalt şantiyesinin yanında kurduğumuz katı atık nakil istasyonu ile büyük bir sorunu çözüme kavuşturduk. Yaklaşık 3 aydır ilimizde toplanan atıklar, Bitlis'e naklediliyor. Mevcut atık alanının da ıslah edilmesi için çalışmalarımızı yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

İçme suyu projesinde önemli adımlar atıldığını söyleyen Başkan Asya, "2017 yılı içerisinde yaptığımız en önemli diğer çalışmamız içme suyu projesine yönelik oldu. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'nun yıl içerisinde ilimize gerçekleştirdiği ziyarette de bu proje hakkında görüştük. Kendisi Muş'un fahri hemşehrisi olarak proje ile bizzat ilgilendiğini söyledi. İlimizin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak projenin 2018 yılı sonu itibari ile tamamlanmasını hedefliyoruz" diye konuştu.

"Hizmetlerle dolu geçirdiğimiz 2017 yılında önemli yatırımlarımız hayata geçti" diyen Başkan Asya, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Vizyon projelerimizden biri olan Lale Vadisi Parkı'nı tamamlayarak vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebileceği bir alanı hizmete açtık. Muratpaşa ve Sunay mahallelerinde kurduğumuz bilgi evleri ile 7'den 70'e herkesin bilgiye ulaşmasını kolaylaştırdık. Yeni bilgi evlerinin ihalesini yaptık, bu yıl yapım çalışmalarını başlatacağız. Bununla beraber 2018 yılında yapacağımız projelerin planlamalarını yaptık. İstasyon Caddesi peyzaj projesini hazırlayarak ihalesini yaptık. İlkbaharda ilk kazmayı vurmak suretiyle projemizi başlatacağız. Bir bütün yenileyeceğimiz projemizi aynı sezon içerisinde tamamlayarak halkın hizmetine sunmayı hedefliyoruz."

Muş Belediyesi olarak 47 milyonluk bütçeyi 227 milyona çıkarmayı başardıklarını kaydeden Başkan Asya, "Başlatmış olduğumuz değişim ve dönüşüm sürecinde ilimizin çehresini değiştirecek hizmetleri hayata geçirdik. Bunları yaparken bütçemizi göz önünde bulundurarak hareket ettik. Mali konuda yetersiz kaldığımız durumlarda yeni arayışlar içerisinde olduk. Öz kaynaklarımızı kontrol altına alarak arttırmanın hesaplarını yaptık. Bunların ardından belediyecilik alanındaki eksikliklerin hemen hemen tamamını giderdik. Sosyal belediyecilik alanında ihtiyaç duyulan hizmetleri yapmaya başladık ve bunları devam ettiriyoruz. İnşallah görev süremizin kalan kısmında da halkımıza faydalı hizmetler sunmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Ağrısöz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.