1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Banka Kredisiyle Aldığı Koyunları Tek Tek Ölüyor!
Banka Kredisiyle Aldığı Koyunları Tek Tek Ölüyor!

Banka Kredisiyle Aldığı Koyunları Tek Tek Ölüyor!

Danişment Köyü’nde ikamet eden ve geçimini hayvancılık yaparak sağlayan Medine ve Ali Rıza Kılıç çifti, bankadan 100 bin liralık kredi çekerek tüm parayla koyun satın aldılar.

A+A-

Bankadan çektikleri para ile aldıkları koyunlar birer birer ölmeye başladı.

Bursa’nın Karacabey ilçesinde yer alan Danişment Köyü’nde ikamet eden ve geçimini hayvancılık yaparak sağlayan Medine ve Ali Rıza Kılıç çifti, bankadan 100 bin liralık kredi çekerek tüm parayla koyun satın aldılar.

Küpe takıldıktan 14 gün sonra fenalaşarak ölmeye başlayan koyunları gören Kılıç çifti, büyük bir şaşkınlığa uğradı.

“Kuzularını satıp borcumu ödeyecektim”

Hayvanlarının hepsinin gebe olduğunu ve kuzuları satarak borcunu ödeyeceğini belirten Medine Kılıç, “Karacabey ilçe tarımdan geldiler, kulak küpesi taktılar. 14. günü hayvanlar teker teker ölmeye başladı. Küpelerde ne olduğunu bilmiyorum ama makinesinden tetanoz olmuş hayvanlar. Bizim meleklerimiz bunlar. Bunlardan para kazanacağız da idare olacağız biz. 100 bin lira kredi borcum var benim. Hayvanlarımın hepsi gebeydi. Bunların kuzularını satıp borcumu ödeyecektim. Ben şimdi ne yapacağım?” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili Bursa Valiliği ve İl Tarım Müdürlüğü tarafından çok yönlü araştırma başlatıldığı ifade edilirken, küpe takılan 100 koyundan 18’ini kaybeden çift yardım bekliyor.

banka-kredisiyle-aldigi-koyunlari-tek-tek-oluyor.jpg

Ağrı Söz / İçerik Editörü
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.