1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Süleyman Soylu'dan 'Çeşme'de mafya' yazısına tepki
Bakan Süleyman Soylu'dan 'Çeşme'de mafya' yazısına tepki

Bakan Süleyman Soylu'dan 'Çeşme'de mafya' yazısına tepki

Hürriyet gazetesinde Çeşme'de mafyalaşma olduğunu yazan Savaş Özbey'e İçişleri Bakanı Soylu'dan tepki geldi. Soylu, Özbey'i bazı işletmelerin sponsorluğuyla yazı yazmakla suçlayarak 'Bizim bakışımızda, Cudi sağ gözümüzse Çeşme sol gözümüzdür' dedi.

A+A-

Soylu, Hürriyet gazetesinde Savaş Özbey imzasıyla yayınlanan "Alaçatı mafyaya nasıl teslim oldu?" başlıklı köşe yazına tepki gösterdi.

İzmir Çeşme ilçesiyle Alaçatı mahallesinde silahlı grupların çoğaldığını ve işletmeleri tehdit ettiğini anlatan yazıda "Hemen her gün bir mekanda kurşunlar havada uçuşuyor. İnsanlar anlatmaya ve şikayetçi olmaya da korkuyor" ifadeleri yer aldı. Soylu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Son yaptığımız operasyonlarda salgın tedbirlerine ısrarla uymadığı için, kapatılan bazı işletmelerin sponsorluğuyla kaleme alınan yazıyı üzülerek okudum" ifadelerini kullandı.

Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"Bulunduğu yörede elde ettiği ticari, siyasi güçle kendini devlet yerine koyup, hukuku yoksayıp, "Bana kimse dokunamaz" diyenler de aynı tanım içindedir.

Yazıda, FOGO'nun kurşunlanması olayı 2013 tarihinde yaşanmış, bugün olmuş gibi anlatılıyor. Tam üç yıldır Çeşme ve Alaçatı'lılar bilirler ki bir tek cinayet olayı yok. Ve 1 milyonu aşkın insanın buralarda konaklayıp ziyaret etmesine rağmen son üç yılda üç basit yaralama olayı yaşanmış.

Orada kökleşmeye çalışan mafya bozuntuları defalarca itibarsızlaştırılarak dersini aldı. Hatta Çeşme'li dostlarım, bu kadar çok polis uygulaması yapmayın diyerek çoğu kez beni aradılar.

Bizim bakışımızda, Cudi sağ gözümüzse Çeşme sol gözümüzdür. Bir takım ricalarla sponsorlu yazılar dönemi bittiğini düşünmüştüm. Yanılmışım..."

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.