1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Selçuk’tan Annelere Müjde! Doğum Destek Paraları Yarın Yatıyor
Bakan Selçuk’tan Annelere Müjde! Doğum Destek Paraları Yarın Yatıyor

Bakan Selçuk’tan Annelere Müjde! Doğum Destek Paraları Yarın Yatıyor

Bakan Selçuk’tan Yeni Annelere Müjde! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeyi verdi.

A+A-

Bakan Selçuk’tan Yeni Annelere Müjde!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeyi verdi.

Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamaya göre doğum yardımlarında gelir kıstasına bakılmadan yeni doğum yapan tüm annelere yardım yapılacağı belirtildi.

Doğum yardımı için başvuru yapan annelere, birinci bebek için 300, ikincisi için 400, üçüncüsü ve sonrakiler için ise 600 lira ödeme yapılacağı da ifade edildi. Öte yandan Eylül ayı için doğum yardımı uygulaması çerçevesinde yarından itibaren toplamda 83 bin annenin hesabına 36,7 milyon lira yatırılacağı bilgisi verildi.

Uygulamanın ilk gününden bu yana, 4,7 milyon anneye 2,5 milyar lira doğum yardımında bulunulduğunu belirten Bakan Selçuk, 2019 yılında başlatılan Çoklu Doğum Yardım Programı ile doğum yardımlarının kapsamını da genişlettiklerini ifade etti.

Buna göre, ikiz ve üçüz bebeği olan ihtiyaç sahibi ailelere 2 yıl süresince çocuk başına aylık 150 lira destek sağlanmış olacak.

Konuya ilişkin açıklamasını sürdüren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, “

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dile getirdiği gibi ülkemizin ekonomik kalkınmasının önemli unsurlarından biri de dinamik nüfus yapısı. Aile, toplumun yapı taşı ve aile yapısının korunması da kritik bir öneme sahip. Bakanlık olarak annelerimize verdiğimiz doğum desteklerini genişleterek sürdürüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Ağrı Söz / İçerik Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.