1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Müezzinoğlu : Ağrı SGK ve İŞKUR Müdürlüklerine Talimatı Verdi
Bakan Müezzinoğlu : Ağrı SGK ve İŞKUR Müdürlüklerine Talimatı Verdi

Bakan Müezzinoğlu : Ağrı SGK ve İŞKUR Müdürlüklerine Talimatı Verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu emeklilere promosyon ödemesi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Peki promosyon ödemesi ne zaman yapılacak? İşte Bakan Müezzinoğlu'nun açıklamaları...

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı" işleyişi hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) il müdürlerinden bilgi aldı. Bakan Müezzinoğlu aldığı bilgileri video konferans yöntemi ile aldı. 

SGK'nın toplantı salonundan, 81 il arasından belirlediği Ağrı, Balıkesir, Bayburt, Denizli, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Rize ile bağlantı kurdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, il müdürlerine sosyal güvenlik ve istihdamla ilgili çeşitli sorular yöneltti.

"Çat kapı" ziyaret talimatı

Program kapsamında bakanlık yöneticilerinin yapması gereken ev ziyaretlerini yeterli bulmayan Müezzinoğlu, SGK ve İŞKUR il müdürlerine, toplumun farklı kesimlerinden daha çok vatandaşı "çat kapı" ziyaret etmeleri talimatını verdi.

Promosyon Ödemeleri Ne Zaman? 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ağrı Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Nuri Aktaş'tan çalışmalarıyla ilgili çeşitli bilgiler aldı. Aktaş'ın bir emeklinin evini ziyaret ettiğini belirtmesi üzerine Bakan Müezzinoğlu, "Emeklilerimiz promosyon bekliyorlar mı?" dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Aktaş'ın "bekliyorlar" yanıtı üzerine, "İnşallah mart ayında alacaklar." müjdesini verdi.

"En kısa sürede kıdem fonunu kurmamız lazım"

Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Abdullah Mersin'in, ziyaret ettikleri bir vatandaşın "emekliliği sırasında işvereninin yaşadığı maddi zorluklar nedeniyle kıdem tazminatının yarısını alamadığını" ilettiğini aktarması üzerine Müezzinoğlu, "Bu şunu gösteriyor, bizim en kısa sürede kıdem fonunu kurmamız lazım. Sendikalı olsa bile, kıdem fonu kurulmadığı sürece patronun koşullarına göre sorunlar yaşayabiliyor." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.