1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Azerbaycan seferberlik çağrısında bulundu
Azerbaycan seferberlik çağrısında bulundu

Azerbaycan seferberlik çağrısında bulundu

Azerbaycan’da Sınır İhlali GerginliğiErmenistan’ın sınır ihlalleri sebebiyle Azerbaycan ordusu seferberlik çağrısında bulundu.

A+A-

Azerbaycan’da Sınır İhlali Gerginliği

Ermenistan’ın sınır ihlalleri sebebiyle Azerbaycan ordusu seferberlik çağrısında bulundu.

Azerbaycan Cumhuriyeti Seferberlik ve Askere Alma Hizmetleri Birimi tarafından yayınlanan bildiride şu ifadelere yer verildi: “Azerbaycan Cumhuriyeti’nin, askeri görev ve askeri hizmet ile ilgili kanununa göre askeri görevliler, yedekte oldukları dönemde, askeri eğitim, muayene ve özel toplantılara çağrılabilirler. Azerbaycan Cumhuriyeti Seferberlik ve Askere Alma Hizmetleri Birimi tarafından, yedekte olan askeri görevlilerin, çeşitli uzmanlık alanlarındaki eğitimlere katılmak üzere çağrılmasına karar verilmiştir.”

Öte yandan konuya ilişkin bir açıklama da Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık, Ermenistan’ın sınır ihlallerini artırdığına ve sınır hattındaki durumun daha da kötüleştiğine dikkat çekti.

Bu duruma sessiz kalmayan Türkiye, Azerbaycan’a her türlü desteği vereceğini söyleyerek çok sayıdan birliği, tatbikat ve eğitim amacıyla Azerbaycan’a gönderdi.

Ağrı Söz / İçerik Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.