1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Azerbaycan Ermenistan Ordusuna Karşılık Veriyor
Azerbaycan Ermenistan Ordusuna Karşılık Veriyor

Azerbaycan Ermenistan Ordusuna Karşılık Veriyor

Gelen sondakika habere göre; Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki hareketlilik devam ediyor.

A+A-

Azerbaycan Ermenistan Ordusuna Karşılık Veriyor

Ağrı Söz / Haber Servisi Gelen sondakika habere göre; Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki hareketlilik devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre Ermeni güçlerinin, Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine, Azeri ordusu savunmaya geçti. 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, Terter'in Gapanlı, Ağdam'ın Çıraklı ve Orta Garvand, Fuzuli'nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl'ın Çocuk Mercanlı köylerine Ermenistan ordusu tarafından yoğun bombardıman gerçekleştirildiği ifade edildi. 

Gerçekleşen saldırılar sonucunda sivillerden ölü ve yaralıların olduğu öğrenilirken, ayrıca bölgedeki sivil altyapının da ciddi derece hasar gördüğü belirtiliyor.

ERMENİSTAN BİRLİKLERİ KAÇTI

Ağrı Söz / Azerbaycan Bölgedeki şiddetli çatışmalar tüm cephe hattında devam ederken, Azerbaycan ordusunun füze, top ve hava araçlarını kullanarak Ermenistan ordusunun komuta noktalarını, manevra yapan birliklerini, askeri tesis ve araçlarını hedef aldığı öğrenildi. Çok sayıda Ermeni askerin öldürüldüğü bilgisi edinildi. Öte yandan Türkiye'nin SİHA'larla çatışma bölgesinde bir çok uçuş gerçekleştirerek Azerbaycan ordusuna destek verdiği öğrenildi.

Ağrı Söz / İçerik Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.