1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ATSO Başkanlığına Doğru! Mehmet Erat Adayım Dedi!
ATSO Başkanlığına Doğru! Mehmet Erat Adayım Dedi!

ATSO Başkanlığına Doğru! Mehmet Erat Adayım Dedi!

Mehmet ERAT Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

A+A-

ATSO Eski Başkanı Mehmet Erat Ekim yada kasım aylarında gerçekleştirilecek olan Ağrı Ticaret Odası seçimlerinde birlikte yürüyeceği yol arkadaşlarını basına tanıttı.

Erat Ağrı'da bir Cafe de gerçekleştirdiği basınla tanışma toplantısında ‘Alt yapısını hazırlayıp  Bir hizmet dönemine sığdıramadığımız çalışmaların sekteye uğraması üzerine yeniden aday olduğunu söyledi’’

Mehmet Erat konuşmasında ; ‘’Birinci hizmet dönemimizin en büyük hedefi Türkiye Organize  Sanayi Serbest Bölgesini Ağrıya kazandırmak olduğunu ifade etti’’

Erat Konuşmasının devamında ‘’Şuan Dünyada tek örneği Arjantin ve Brezilya arasında olan bu projemizin Ağrı da hayata geçirerek Ağrı’yı  Türkiye’’nin Ortadoğu’ya açılan kapısı haline getirmeyi umut etmiştik.
Birinci Hizmet döneminde tüm altyapısını oluşturduğumuz ve bizzat görüşmelerimiz sonrasında dönemim Başbakanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonrasında da bir diğer bakanımız Cevdet Yılmazın görüşmeleri ile proje ütopik bir hayal olmaktan çıkmış Hatta İranCumhur Başkanı Yardımcısını Ağrı da misafir etmiştik.Bu süreçte dönemim Valileri ve Milletvekilleri ile tüm gayretimizi bu yönde sarfettik ama ne yazıkki bizden sonraki dönemde bu proje işgüzar tavırlar sonucunda rafa kaldırıldı. Bu dönem seçilmemiz durumda bu projenin yeniden hayat bulması için canla başla mücadele edeceğimizi ve 50 bin Metrekare üzerine inşa edilecek  serbest bölge ile Ağrı'yı Türkiye’nin İran ve Şark’a açılan kapısı haline getireceğiz. Bu bölgede Tsk nın Araç ve mühimmat üretim tesislerinin olduğunu düşünün bu proje kendisi ile birlikte Ağrı’ya ulaşım için Demiryolunu getirecektir. Bu Çapta bir sanayi bölgesi sağlayacağı istihdamla birlikte  bir Bölge Araştırma hastanesinide zorunlu kılacaktır.

Ağrı'nın olmazsa olmaz kurtuluş recetelerinden biri olan bu projenin yeniden gündeme gelmesi ve hayat bulması ile Ağrı kaliteli yaşanılabilir iller arasında hızla ilerleyecektir.Bizim hedefimiz peşinen bu proje olarak açıklayabiliriz ki altyapısının tamamını hazırladığımız projenin hayata geçmesi için hiçbir engel yoktur.İnşallah takım arkadaşlarımla birlikte seçildiğimiz günün arefesinde bu yoğun mesaiye başlayacağız’’dedi.

Erat’ın Yönetim Kurulu Listesi de şu isimlerden oluştu ;

Mehmet Erat

Osman Tayhan

Cemal Yıldırım

Ercan Dursun

Yakup Efe

Kemal Temel

Halis Tatlı

Sabahattin Ünsal

Ali Doğan

Ahmet Çiçek

Vefa Karamızrak

Akif Çelik

Yüksel Çelik

Ali Aslan Erim

Kemal Özdoğan

Faruk Yıldırım

Cem Köseoğlu

Baran Şengül

atso-baskanligina-dogru!-mehmet-erat-adayim-dedi!.jpg

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.