1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ato Başkanı Baran: ’’Ato’nun Beş Yıldızlı Hizmet Kalitesi Tescillendi’’
Ato Başkanı Baran: ’’Ato’nun Beş Yıldızlı Hizmet Kalitesi Tescillendi’’

Ato Başkanı Baran: ’’Ato’nun Beş Yıldızlı Hizmet Kalitesi Tescillendi’’

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "ATO'nun beş yıldızlı hizmet kalitesi tescillendi" dedi.

A+A-

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "ATO'nun beş yıldızlı hizmet kalitesi tescillendi" dedi.

TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda Odalar ve Borsalar 13. Dönem Akreditasyon sertifika töreni düzenlendi. Törende ATO'ya A sınıfı oda akreditasyon belgesi verildi. ATO'nun beş yıldızlı hizmet kalitesinin tescili anlamına gelen belge, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından ATO Genel Sekreteri Ahmet Güran'a verildi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO'nun A sınıfı Oda Akreditasyon Belgesi'ni en tepeden en alta kadar tüm kadroların gösterdiği başarılı çalışmalarla almaya hak kazandıklarını belirterek, "Üyelerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini yükseltmek için sürekli kendimizle yarış halindeyiz. Bu belgeyle odamızın beş yıldızlı hizmet kalitesi tescillendi" ifadelerini kullandı.

ATO'da dijital dönüşümü gerçekleştirdiklerini ve bu durumun hizmet kalite ve süresine önemli katkı sağladığını kaydeden Baran, "Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için kamu ve özel sektörün el ele çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor. Reel sektörün zamanını, kaynağını ve sermayesini daha etkili kullanmasına katkı sağlamak, nihayetinde ülkemizin lider ekonomiler arasında yer alma hedefine katkı sağlamaktır" şeklinde konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Eurochambres ve İngiltere Odalar Birliğin ile iş birliği çerçevesinde İngiltere ve Almanya oda sistemlerinin iyi uygulamalarını dikkate alarak, 2001 yılında oda akreditasyon modelini geliştirdi ve 2005 yılına kadar projeyi İngiltere Odalar Birliği ile birlikte yürüttü. 2009 yılında TOBB Oda-Borsa Akreditasyon Sistemi'nin etkinliğinin gözden geçirilmesi ve İngiltere Odalar Birliğinin hazırladığı "2008 Akreditasyon Kılavuzu"nun tüm oda-borsalar tarafından uygulanabilirliğinin tespiti amacı ile İngiltere Odalar Birliği ve TOBB uzmanları 9 ay süren bir çalışma yaptı. Oda ve borsalar, bu çalışma sonucunda yayınlanan 2010 Akreditasyon Kılavuzu'na göre değerlendiriliyor.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.