1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Asimder Başkanı Gülbey: “Kavala Dış Güçlerin Türkiye’deki Adamıdır”
Asimder Başkanı Gülbey: “Kavala Dış Güçlerin Türkiye’deki Adamıdır”

Asimder Başkanı Gülbey: “Kavala Dış Güçlerin Türkiye’deki Adamıdır”

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı ve sözde...

A+A-

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı ve sözde işadamı Osman Kavala'nın dış güçlerin ve Ermeni lobisinin desteklediği biri olduğunu iddia etti.

Türkiye'de nerede devlete ve mevcut hükümetlere karşı faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları varsa veya toplu gösteri eylemi varsa arkasında destekçi olarak Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı ve işadamı Osman Kavala'nın çıktığını belirten Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey, "Türkiye'de 10'a yakın sivil toplum kuruluşunun ya yönetiminde yer almış yada arka planda destek veren STK'lar da yer alan sözde işadamı Osman Kavala hakim olduğu para gücünü bu olaylara destek için harcadığı medya sayesinde artık herkes tarafından bilinmektedir. Türkiye'de Kızıl Soros olarak adlandırılan Osman Kavala Ermeni lobisinin Türkiye'de gizli veya alenen desteklediği STK'lar ve vakıflar ile birlikte hareket etmiş ve her toplantılarında boy göstermiştir. Osman Kavala'nın yakalanması ile tüm Avrupa ülkelerinden ve Türkiye'de bulunan STK'lar açıklamalar yapmış tutuklanmasına tepki göstermiştir. Bu tepkilerin içinde ilgi çekeni ise devlet nezdinde tepki gösteren ve Türkiye Dışişleri Bakanlığına yazılı tepkisini bildiren Ermenistan devletidir. Avrupa ve Ermenistan yıllardır Türkiye'de faaliyet gösteren dernek ve vakıflar üzerinden para desteği verdiği Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın açığa çıkmasından mı endişe edercesine bu sahip çıkma gereksimi duydular" dedi.

"Kavala'nın serbest bırakılması Gezi Parkı, 15 Temmuz ve tüm Güneydoğu şehitlerimize ihanet olur"

Ermenistan ve Türkiye'de faaliyet gösteren bazı dernek ve vakıflar İşadamı Osman Kavala'nın serbest bırakılması için kaleme aldıkları açık mektuba tepki gösteren Asimder Genel Başkanı Gülbey, "Ermenistan başta olmak üzere Avrupa ve Türkiye'de özellikle Gezi parkı olaylarında aktif bulunan veya destekleyen dernekler ile Avrupa Ermeni lobisi destekli olan veya onların hedef ve amaçları doğrultusunda çalışma yapan teşkilatların sözde işadamı Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istemeleri durumu açıkça ortaya koymuyor mu. Onun için Osman Kavala'nın serbest bırakılması tüm şehitlerimize ve vatansever halkımıza ihanet olacağı düşüncesindeyiz. Türkiye Cumhuriyetinin tüm yargı organlarına Asimder Genel Merkezi olarak güveniyor ve hiçbir etki altında kalmadan gereğini yapacaklarına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı (IHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.