1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Ardahan'da bir ilçeyi 3 gün susuz bıraktılar
Ardahan'da bir ilçeyi 3 gün susuz bıraktılar

Ardahan'da bir ilçeyi 3 gün susuz bıraktılar

Kimliği belirsiz kişiler, Göle ilçesine su taşıyan boruya odun tıkadı. Güvenlik güçleri, ilçeyi 3 gün boyunca susuz bırakanları bulmak üzere çalışma başlattı.

A+A-

Ardahan'ın Göle ilçesinde, meydana gelen su kesintisi üzerine ekipler, arızayı tespit için çalışma başlattı.

İlçe merkezinde arızayı bulamayan ekipler, Okçu köyü yaylasından geçen borunun birleşim noktasında bulunan kelepçenin sökülüp, yerine ağaç yerleştirildiğini tespit etti.

Belediye ekipleri, boruya yerleştirilen ağacı çıkararak ilçeye yeniden su verilmesini sağladı.

ardahanda-boruya-odun-tikadilar1.jpg

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Göle ilçesini 3 gün susuz bırakan kişi ya da kişilerin kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için güvenlik güçleri soruşturma başlattı.

"BUNU YAPAN ŞİZOFREN BİLE OLAMAZ"

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla olaya tepki gösterdi.

Gültekin, "Kıymetli Göleli hemşehrilerim üzülerek bu paylaşımı yapıyorum. İlçemiz su isale hattında Okçu köyümüzün yayla yolu yakınında iki borunun birleşim noktasındaki kelepçe sökülerek boru çapında özenle hazırlanmış ağaç yerleştirilip kelepçe tekrar sıkılmış suyun ilçeye gelişi engellenmişti.

Su deposuna uzun süre su gelmeyince ekibimiz üç gün bölgede çalıştı bugün bu manzarayla karşılaştık. İlçe halkı susuz kalınca bir insan tatmin olabiliyorsa bu şahıs şizofren hasta bile olamaz. Buna yakışacak kelime bulamıyorum." açıklamasını yaptı.

"BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR İHANET"

Göle'de yaşanan olaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösteren AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ise benzeri görülmemiş bir ihanetin yaşandığını söyledi.

ardahanda-boruya-odun-tikadilar2.jpg

Ağrı Söz / Gündem Editörü
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.