1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aleattin Aslan Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi
Aleattin Aslan Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi

Aleattin Aslan Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi

Ulusal basının yanı sıra yerel basının hayatımızdaki önemi yadsınamaz gerçeklerdendir. Türkiye’nin her ilinde bulunduğu bölgede sesini duyurup takipçilerine ulaşma amacıyla kurularak hizmetine devam eden yüzlerce yerel basın organı bulunur.

A+A-

Ajans04 Canlı Yayınlarına Devam Ediyor 
Ulusal basının yanı sıra yerel basının hayatımızdaki önemi yadsınamaz gerçeklerdendir. Türkiye’nin her ilinde bulunduğu bölgede sesini duyurup takipçilerine ulaşma amacıyla kurularak hizmetine devam eden yüzlerce yerel basın organı bulunur. Yerel haber siteleri de bu organlardan biridir.
Genellikle bulundukları bölgedeki kitleye hitap etmeyi hedefleyen ve internet üzerinden yayın yapan yerel haber siteleri güncel tutulduğu ve sürekli takipçi artırımına gidildiği takdirde kısa sürede başarıya ulaşabilirler. 

Doğu illerimizden olan Ağrı’da yayın yapan ve Ağrı’nın yerel haber sitelerinden biri olma misyonunu üstlenen Ajans04, her pazartesi moderatörlüğünü Avk. Mehmet Salih Aydın ve Fuat Erdem’in birlikte yürüttükleri “Haftaya Bakış” adlı programla seyirci karşısında oluyorlar. Aydın ve Erdem’in 10 Ocak 2017’deki program konularının geniş bir kısmını “Gazeteciler Günü” oluşturdu. Bu gün vesilesi ile fikir ve görüşlerini bildirmek üzere programa canlı olarak bağlanan Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aleattin Aslan, program moderatörlerinin kendisine yönelttiği soruları cevapladı. Gazeteciliğin çok zor bir iş olduğundan bahseden Aslan, aynı zamanda ülkede son zamanlarda yaşanan sorunlara da değinerek, bu sorunların gazetecilere, gazeteciler gününü unutturduğunu da söyledi. 

Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aleattin Aslan, Türkiye’de gazetecilik yapmanın çok zor olduğunu, haber yapan gazetecilerin çeşitli şekillerde baskı altında bulundurulduklarını, bu yüzden de haber yapma özgürlüklerini tam anlamıyla ellerinde bulunduramadıklarını da belirtti. Herhangi bir işletme ile ilgili haber yapıldığında aynı zamanda o işletmenin reklamının da yapıldığını ve gazetecilerin mesleklerinin en önemli gereği olarak gerçekleri yazmak zorunda olduklarını, ancak gerçekleri yazdıkları takdirde tehdide kadar varan uyarılar ve tepkiler aldıklarını da sözlerine ekleyen Aleattin Aslan, sözlerini hiçbir gazetecinin bir diğer gazeteciyle yapılan haberler yüzünden küs olamayacağını, böyle bir şey yaşansa bile Gazeteciler Günü’nün küs olan gazetecilerin barışması için bir vesile olduğunu da belirterek son sözlerini söyleyerek katıldığı canlı yayın programından ayrıldı. 

 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.