1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akyazı Kent Konseyi 2018 Yılı Mart Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi
Akyazı Kent Konseyi 2018 Yılı Mart Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

Akyazı Kent Konseyi 2018 Yılı Mart Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

Akyazı Kent Konseyi 2018 yılı Mart ayı toplantısı Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğünde yapıldı.

A+A-

Akyazı Kent Konseyi 2018 yılı Mart ayı toplantısı Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğünde yapıldı.

Her ay kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilen Akyazı Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantıları Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz'ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya Akyazı Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Kent Konseyi Genel Sekreteri Yasemin Özyiğit, Akyazı Ticaret Odası Başkanı Şinasi Bayraktar, Akyazı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Üstün, Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, Akyazı Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, Akyazı Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Durmuş, Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah Hikmet Kurt, Akyazı Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Ela Özten, Akyazı Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı Handan Bilgiç, Akyazı Belediyesi Arge Proje Koordinatörü Can Soyhan, Akyazı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Müdürü Sabri Damar, Akyazı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tutar katıldı. Kent Konseyi 2018 yılı Mart ayı toplantısı ilk olarak Kent Konseyi Başkanı Hasan Akcan tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı. Başkan Akcan'ın ardından Kent Konseyi Genel Sekreteri Yasemin Özyiğit tarafından toplantı gündem maddeleri okundu.

Gündemin 1. maddesi olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı kapsamında yapılması planlanan "Kentimiz Binyıl Kalkınma Hedefleri Destekliyor" hibe projenin Kent Konseyi Genel Sekreteri Yasemin Özyiğit tarafından sunumu yapıldı. Proje Sorumlusu Mehmet Can Soyhan tarafından gerekli açıklamalar yapılarak, madde kullanımı ile mücadele konusuna yönelik hazırlanacak projenin Kent Konseyi Yürütme Kurulunda kabul edilerek Belediye Meclisinde görüşülmek üzere havalesine karar verildi. Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Hikmet Kurt madde kullanımı ile mücadele konusunda her mahallede eğitim ve sohbet verilmesi ile ilgili öneride bulunarak gerekli çalışmalar yapılmasına karar verildi.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.