1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti'nin seçim manifestosu nedir? Neler içeriyor?
Ak Parti'nin seçim manifestosu nedir? Neler içeriyor?

Ak Parti'nin seçim manifestosu nedir? Neler içeriyor?

Türkiye merakla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran Seçim Manifestosu'nun açıklanacağı gün geldi. 6 Mayıs'ta yani bugün açıklanacak manifestonun ne olduğu merak ediliyor.

A+A-

Herkesin merakla bekelenen gün geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran Seçim Manifestosu bugün AK Parti İstanbul İl kongresinde açıklayacak. Vatandaşlar ise manifestonun içersinde nelerin yer alacağı merak ediyor. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı Ak Parti'nin seçim manifestosu nedir? Neler içeriyor? Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Bu toprakları bize vatan yapan aziz milletim.

1071 Malazgirt zaferinden beri bu topraklar bize yurt oldu vatan oldu. Bizi biz yaptı.

Bizim devletimiz Söğüt'te yörük çadırlarında kuruldu.

Dedem Osman Gazi'nin rüyası hakikat oldu. Devletimiz adalet sevdasıyla büyüdü. Bursa ve Edirne de kök saldı. Sultan Fatih bizim ceddimizdi.

Kudüs'ü alan Selahattin Eyübi bizdik. Kanla alınan toprak, parayla satılmaz diyen Abdülhamid bizdik. Çanakkale'de ccanını veren, düşmana geçit vermeyen bizdik.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ''Size ölmeyi emrediyorum'' dediğinde siperlerinden ok gibi fırlayanlar bizdik.

''ONLARIN KÜRESEL EFENDİLERİNE EYVALLAH ETMEDİK''

1923'te Atatürk'ün öncülüğünde devletimizin yönetim şeklini cumhuriyet olarak ilan edildi. 28 Şubat'ta milletin inancını boğmaya kalkıştılar. Her darbede acı çeken biz olduk. Varlığımıza, huzurumuza, refahımıza kast ettiler. Yılmadık, yıkılmadık. Erdem irade ve cesaretle Türkiye'yi şahlandırdık. Hep birlikte büyüdük, hep birlikte özgürleştirdik. Biz durmadık, onlar da durmadı. 27 Nisan'da bir e-muhtıra ile karşımıza çıktılar. Biz milletin iradesine sahip çıktıkça onlar daha da öfkelendi. Geri durmadık, diklenmedik, dik durduk. Onların küresel efendilerine de eyvallah etmedik.

''KÜRESEL DÜZENE 'DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR' DİYE HAYKIRDIK''

Küresel düzenin haksızlıklarına dünya 5'ten büyüktür diye haykırdık. Somali'deki, Bosna'daki katliamlara gür bir sesle haykırdık, elimizi taşın altına koyduk. Başkalarının ilgisizliğine aldırmadan, kendi imkanlarımızla mazlumların sesi olduk. Zulme karşı merhametten, sömürüye karşı ortak çıkardan, kibire karşı kardeşlikten yana olduk.

Mazlum Filistin halkının davasını her platformda savunduk. Davos'ta işgalcilere karşı 'one minute' dedik. One minute önemli bir istasyondu. Suriye ve Irak'tan buraya gelen milyonlarca muhacire hiç tereddüt etmeden kapımızı açtık.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim manifestosunu açıklayacağı AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi için gelen partililer, Sinan Erdem Spor Salonu'nu doldururken, çok sayıda vatandaş da salonun dışında toplandı.

Katılımcıların salona geldiği güzergahlar üzerinde çok sayıda seyyar satıcı, üzerinde "Recep Tayyip Erdoğan" yazan rozet, atkı, bandana ve bayrak satarken, milletvekili aday adayları da tanıtım yazılarını dağıtıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın salon dışında halka hitap etti.


Salona, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük fotoğrafları ile Türk bayrağı ve AK Parti bayrağı asıldı. Kurulan dev platformun üzerindeki ekranda Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı ve 6. Olağan Kongre yazısı yer aldı.

Salon, Türk bayrakları ve AK Parti bayraklarıyla süslenirken, salon içine kurulan ekrana ilçelerin isimleri ve "İlk günkü aşkla... Yeniden diriliş" yazısı yansıtılıyor. Salonun üzerine kurulan dev ekrana, salonun dışından ve içeriden görüntüler aktarılıyor.

Kongre için İstanbul'un ilçelerinden partililer ve vatandaşlar, Sinan Erdem Spor Salonu'nda ilçelere göre kendilerine ayrılan bölümlere otururken, Türk bayrağı ve AK Parti bayrakları sallayarak, kongrenin başlamasını bekledi.

SLOGAN "TÜRKİYE VAKTİ"

Bu arada, 'manifesto'nun açıklanacağı kritik toplantıdan saatler öncesinde gizemli bir reklam filmi çeşitli medya platformlarında yer almaya başladı.

"Türkiye Vakti" sloganı ve "Gel! Birlikte olsun" mottosu ile yayınlanan reklam filminde, ABD ve Fransa gibi ülkelerin sancılı modernleşme ve gelişme süreçlerine vurgu yapıldı.

Filmde milletlerin ve devletlerin tarihte farklı sancılı süreçlerden geçtiğine değinilirken, "şimdi elini uzat" çağrısı ile Türkiye'ye birlikte ve beraberlik çağrısı yapılarak, geçmişi ile barışık şekilde geleceğe yürüyen Türkiye'nin bolluk ve refaha kavuşacağı mesajı verildi.

Reklam filminde Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün görselleri de kullanılırken "Türkiye Vakti" sloganındaki "a" ve "k" harflerinin farklı renkte yazıldı.

AK Parti tarafından hazırlandığı öğrenilen reklam filmi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.