1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi Kimdir?
Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi Kimdir?

Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi Kimdir?

1965 yılında Ağrı'da dünyaya gelen Çelebi, İşletme Ffakültesini bitirdikten sonra 22 yıl boyunca kamuda çeşitli kademelerde çalıştı.

A+A-

Ekrem Çelebi kimdir?
1965 yılında Ağrı'da dünyaya gelen Çelebi, İşletme Ffakültesini bitirdikten sonra 22 yıl boyunca kamuda çeşitli kademelerde çalıştı. Lisansüstü eğitimini Çukurova Üniversitesi İşletme alanında tamamladı. Bir çok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev aldı.

Ağrı Vakfın'da danışma kurulu üyeliği görevini üstlendi. İnsan ve Kültür Vakfı, Genel Sekreterliğini yaptı. 24'ncü dönemde AK Parti'den Milletvekili seçilerek Plan ve Bütçe Komisyonunda yer aldı. Türkiye-Brezilya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı olarak, TBMM adına faaliyetlerde bulundu. Son olarak AK Parti'nin MKYK 'dan sonra önemli bir kurulu olan Siyasi Erdem ve Etik Kuruluna seçildi. AK Parti Genel Merkezinde Teşkilat Başkanlığında İl Koordinatörlüğü görevinde bulundu. Ayrıca İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan'ın Başkanlığını yürüttüğü İnsan Hakları Başkanlığında, Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası olan Çelebi, orta derece ingilizce biliyor.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.