1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Ekrem Çelebi Öğrenci Sofrasında Sahur Yaptı
AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Ekrem Çelebi Öğrenci Sofrasında Sahur Yaptı

AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Ekrem Çelebi Öğrenci Sofrasında Sahur Yaptı

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Ağrı’da öğrenim gören İbrahim Çeçen Üniversitesinden öğrencilerin sahur misafiri AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Ekrem Çelebi oldu.

A+A-

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Ağrı’da öğrenim gören İbrahim Çeçen Üniversitesinden öğrencilerin sahur misafiri AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Ekrem Çelebi oldu.

Seçim çalışmaları dolayısı ile evleri tek tek dolaşan Çelebi, bir grup üniversite öğrencisinin sahur davetini kırmayarak, onlarla sahur yaptı. Gençlere üniversite yıllarına dair hatıralarını ve o dönemde yaşadığı sıkıntıları paylaşan Çelebi, AK Parti’nin gençliğe yönelik bir çok adımı attığını söyledi.
ekrem-celebi-ogrenci-sofrasinda-sahur-yapti-001.jpg

Gençlik ve Spor Bakanlığını Kurduk

Seçilme yaşına değinen Çelebi” Gençlerimize yönelik hizmetlerin ülkenin dört bir tarafına eşit şekilde sunulması ve yaygınlaştırılması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığını kurduk. Bunun yanı sıra gençliği karar alma mekanizmalarına daha erken katılmasını sağlamak amacıyla seçilme yaşını 25’ten 18’e düşürdük. Şu anda AK Parti’nin 600 kişilik aday listesinde 57 adayımız 25 yaş altında. Bu 57 kişiden 23’ü ise sizin gibi öğrenci kardeşlerimiz oldu.” dedi.

Burs, Barınma ve Mesleki Sorunları Çözdük

AK Partinin Üniversite öğrencilerinin barınma, burs ve mezun olduktan sonra meslek yaşamına dair düzenlemeler yaptığına dikkat çeken Çelebi ; “ 2002 yılında 76 üniversite mevcut iken 2018 yılında bu sayıyı 207’ye çıkardık. Yeni açılan Üniversitelerden biride Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi oldu. Bugün Ağrı’da 14 bine yakın öğrenci eğitim görüyor. 2003 yılında öğrenci başına 45 TL olan bursu da 470 TL’ye çıkardık. Yurt sayımızı artırdık ve artırmaya devam ediyoruz.Ağrı Haber Bundan sonra da başvuru yapan her gencimize yurt ve burs imkanı sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

Ağrı’da Genç Girişimciler Artacak

İstihdamın önemli olduğunu söyleyen Çelebi “ Gençlerimiz Üniversiteyi bitirdikten sonra atanma korkusu yaşıyor. Bu korkuları bir kenara bırakarak kariyerimizi güçlendirmeye çalışmalıyız. Ağrı gencini diğer gençlerden farklı kılan olay, gençlerimizin kariyerlerine yönelik çalışma yapmalarını sağlayacak ortamların azlığı. Sivil Toplum Merkezi oluşturup, bu merkezde Kariyer Ofisi oluşturarak, gençlerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak istiyoruz. Gençlerimizin ticaret ile ilgili tercihlerinde onların devlet tarafından desteklenmesi ve girişimciliğin özendirilmesi için AK Parti olarak, yeni dönemde çok daha fazla enerji harcayacağız. “ dedi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum