1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı
AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı

AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Selçuklu konferans Salonunda gerçekleştirilen kongrede, mevcut Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İkbal Gülçin tekrar başkan seçilerek güven tazeledi.

A+A-

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Selçuklu konferans Salonunda gerçekleştirilen kongrede, mevcut Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İkbal Gülçin tekrar başkan seçilerek güven tazeledi.

AK Parti İl Gençlik Kolları Kongresine, Ak Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, Ak Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe,  Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu Gençlik Kolları Genel Başkan vekili Abdulkerim Buğra Şimşek, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Onuralp Başayar, AK Parti Ağrı İl Kadın Kolları Başkanı Dilan Özmen Özgün ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İlçe Teşkilatları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Eleşkirt Belediye Başkanı Sabahattin Sarı, Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül, Patnos Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, AK Partiye gönül vermiş gençler, misafirler ve basın mensupları katıldı.

Gençlerden Bayram Kılıç'ın sunuculuğunda yapılan kongrede Divan Başkanlığına MKYK Üyesi Onuralp Başayar, Divan Başkan Yrd. Dilan Özmen Özün, Katip Üyeliklere Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Karademir, Taşlıçay Gençlik Kolları Başkanı Suat Kaya, Doğubayazıt Gençlik Kolları Başkanı Adem Öz genel kurul üyeleri tarafından oy birliği ile getirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere mesaj yüklü seslenişi okundu..

AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İkbal Gülçin yaptığı konuşmasında, “ Aşkını yüreğinde, heyecanını gözlerinde taşıyan, AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasının temsilcileri, kıymetli teşkilat mensubu, abilerim, ablalarım kardeşlerim ve dostlarım hepiniz Ağrı İl 5. Olağan Gençlik Kolları kongremize hoşgeldiniz şerefler verdiniz

Allah’a Hamd olsun Üniversite Öğrenci Konsey seçimlerine girerek genellide üniversite tarihinde görülmemiş bir farkla seçimi neticelendirdik

16 Nisan Halk oylamasında 98 bin mektubu kapı kapı dağıtarak Başbakamızın selamlarını ilettik ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattık, geri bildirimde ise Merkezde %100 gibi bir doğruluk oranına ulaştık,

İl Genelinde toplam 135 bin EVET Gazetesini çalmadık kapı bırakmayacak şekilde dağıtarak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattık

Ramazan ayında gönül sofralarına misafir olarak kolisi dağıtımı gerçekleştirdik, Okullara kırtasiye yardımı yaparak öğrenci kardeşlerimize destek olduk”

Ak Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın yaptığı konuşmada, Kıymetli Milletvekilim, Genel Merkez Gençlik kolları başkan vekilim, Çok değerli belediye başkanlarım, İlçe Başkanlarım, AK Partimizin Ak Gençleri kongremiz hayırlı olsun hepiniz hoş geldiniz.

Geli koma AK Partiyi Kongreme bıxerbe vun tev serçevera hatına serserara hatıne

Kıymetli katılımcılar, çok değerli dava arkadaşlarım.

Sizlerle gurur duyuyorum Çünkü Ak Partimizin temelinde Gençlik var. Erdemliler hareketi var. Bu gençlik idealist bir geçliktir, bu gençlerimiz yarınlarımızdır. Buraları İnşallah önümüzdeki süreçte, bu gençlerimize teslim edeceğiz. Bu salondaki siz gençlere teslim edeceğiz.

Sizlerden ümitliyiz, İnşallah Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu davasına hepimiz kol kola, omuz omuza verip hep birlikte memleketimiz için, geleceğimiz için, yarınlarımız için sahip çıkacağız.

Bugün burada daha önceki dönemde görev yapmış Gençlik kolları İl Başkanlarımızı da görüyorum, bu beni çok mutlu ediyor. Bu partinin kuruluşundan itibaren bu teşkilatın içerisindeyim. Geçmiş dönemde bu bayrağı taşıyan o onurlu insanlara hepimiz şükran borçluyuz. Bu güne kadar ak parti bayrağını Türkiye için, Memleket için taşımış o kıymetli dava arkadaşlarıma sizlerin huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum.

İlçe kongrelerimizi yaptık; Patnos, Tutak, Hamur, Doğubayazıt, Diyadin, Taşlıçay ve Eleşkirt tüm ilçe başkanlarımızı kutluyorum ve hepsine başarılar diliyorum. Yeni ekip, yeni heyecan demek, önceki arkadaşlarımızda da şükran borçluyuz. Bugüne kadar onlar bu bayrağı buraya kadar taşıdılar.

Kıymetli dava arkadaşlarım, saygıdeğer katılımcılar, Ak Parti ile birlikte, Türkiye ayağa kalktı, Türkiye şaha kalktı. Hak ettiğimiz yerde değiliz ama inanıyorum Ak Parti ile birlikte Türkiye cumhuriyeti devleti hak ettiği yere gelecek. Oraya doğru gidiyoruz ama dikkatli olmamız lazım. Bakın terör örgütleri başımızın belası memleketimizin, ilimizin gelişmemesinin en büyük nedeni terördür. Taşeron terör örgütlerine hepimiz dur dememiz lazımdır.

Kıymetli arkadaşlar, eskiden yargısız infazlar vardı, faili meçhuller vardı gençler siz görmediniz. Kırk ve üstü olan bütün arkadaşlarımız bunları yaşadılar, bu bölgenin insanı olarak hepimiz yaşadık. Ama inançlı, imanlı ve bu ülkenin evladı olan Tayyip Erdoğan’la birlikte bunları çöpe attık.  Biz bunlardan kurtulduk ama bu memleket bunları yaşadı.

Bizler hak ve özgürlükler noktasında Türkiye’de devrimler yaptık. Bunun değerini bilmemiz lazım. Bunları bütün gençlerimize özellikle de yeni oluşan kadrolarımızın anlatması lazım.

Cumhuriyet tarihinde Ak Parti dönemine kadar yapılan hizmetlerle, son 16 yılda Ak Parti ile yapılan hizmetleri bir terazinin kefesine koyup tartarsanız Ak Partinin hizmet daha fazladır. Bunun değerini bilelim

Memleketimizin en büyük sorunu işsizlik olduğunu söylüyoruz ama işsizliğin en büyük müsebbibi bu taşeron terör örgütleridir. Bizim iş adamlarımızı, zenginlerimizi haraca bağladılar ve hepsi buradan gitmek zorunda kaldılar. Yanlarında kim çalışıyordu; komşularımız, gençlerimiz şimdi ise gurbete gitmek zorunda kaldılar, kahvehanelerde boş boş oturmaktalar. Gençlerin bu duruma dur demesi lazım. Gençler En büyük görev burada sizlere düşüyor.

Manifestomuz, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak ve Tek Devlet’dir. Tek millet kavramını sizlere açıklamak istiyorum geneli biliyorsunuz. Tek Millet; Sadece bir ırk değil; Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Arabıyla 780 bin km kare alanda 80 Milyon insanımızla biriz, biz karındaş değiliz ama kardeşiz, müminler kardeştir. Bu anlamada tek millet diyoruz.

Daha önceki süreçlerde görev yapmış arkadaşlarımızı mutlak suret ile ziyaret etmemiz lazım. Bizler birlikteliğimizi korur isek hiçbir güç önümüze engel koyamaz.

Geçenlerde malum bir kaza yaşandı. Harun ve Hasan Kardeşlerimizi gerek Erzurum’da gerekse Ankara’da ziyaret ettik. Genel başkanımız,(Cumhurbaşkanımız), Başbakanımız, Bakanlarımız, Genel Başkan yardımcılarımız, Milletvekilimizle hepimiz sahip çıkıyoruz. Bular bizim çocuklarımız, bizim evlatlarımız. Şundan emin olun o gençlerimizde gördüğüm heyecanı, o metanet, o aşk ve o sevda bize örnek olmaktadır. Ne diyor Gençlerimiz Harun ve Hasan bir daha yaparız. Bu aşkı ve bu fedakârlığı görüyoruz ve çok mutlu oluyoruz. Kıymetli Kardeşlerim İnşallah en kısa sürede bu kardeşlerimiz aramızda olacak.

Konuşma mı bitirmeden önce kıymetli dava arkadaşlarım inanıyorum önümüzdeki süreçte Sıkmadık el çalmadık kapı bırakmayacağız, hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde başta milletvekilimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, tüm yönetimdeki arkadaşlarımız ile yeni bir heyecanla yeni bir coşkuyla İnşallah 2019’da yapılacak her iki seçimide başarıyla bitireceğiz.

Geçen ayda yaptığımız 6. Olağan il kongremiz mükemmeldi, bize o coşkuyu, o heyecanı yaşattığınız için, Ağrımıza yaşattığınız için sizlere şükran borçluyuz, teşekkür ediyorum.

Kongremizde yeni görevi devralacak olan İl Gençlik Kolları başkanıma ve yönetimindeki arkadaşlara hayırlı olsun diyorum, başarılar diliyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.''dedi

  

Ak Parti Ağrı Miletvekili Cesim Gökçe yaptığı konuşmada, Bugün gençlerin günü gençlerin kongresi ve bu kongremiz ile birlikte ilçe kongrelerimiz tamamlandı. İl kongremizde tamamlandı. Sayın cumhurbaşkanımız teşrif etmişlerdi. Kadın kolları kongremiz kaldı inşallah onu da tamamlamak suretiyle kongre sürecini böylelikle tamamlamış olacağız. Sevgili gençler burada gençliği konuşuyoruz."dedi

 

Merkez Yürütme Kurulu Gençlik Kolları Genel Başkan vekili Abdulkerim Buğra Şimşek ve Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Onuralp Başayar gençlere yaptıkları konuşmada Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresinin hayırlı uğurlu olması temennilerinde bulundular.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.