1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti Ağrı İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı
AK Parti Ağrı İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı

AK Parti Ağrı İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı

AK Parti Ağrı İl Başkanlığı'nda Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı düzenlendi.

A+A-

AK Parti il binasında gerçekleşen bayramlaşma programına, AK Parti Ağrı Milletvekilleri Cesim Gökçe, İl Başkanı Av. Abbas Aydın, İlçe Başkanları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Parti teşkilat mensupları ve Üyeler katıldı

Ak Parti Ağrı İl Başkanı Av. Abbas Aydın açılış konuşmasını yaptı ve konuşmasının da şunları dile getirdi:

‘’Sayın milletvekilim, kıymetli ilçe başkanlarının, belediye başkanlarım, kadın kolları ve geçlik kolları başkanlarım, çok kıymetli ak partililer hepinizin bayramını kutluyorum hoş geldiniz şeref verdiniz.

Kıymetli arkadaşlar bizler Ak parti ailesi olarak her zaman insanımızın, halkımızın ve milletimizin içinde olduk. Bundan sonrada hep beraber bu güzel günleri paylaşmayı, kardeşliği özellikle teşkilat içinde birbirimize hissettirerek yaşayacağız. Bugünler özel günlerdir, paylaşım günleridir, bu günler Yardımlaşma günleridir, bu günler dostluk günleridir. Dolayısıyla bu günlerin önemini hepimizin teşkilat içinde, vatandaşlarımıza, akrabalarımıza bu mutluluğu hissettirmemiz lazım.

Şuan teşkilatlanma çalışmaları yapıyoruz. Her şeyden önce bu davada şimdiye kadar görev yapmış oluşta vefat eden tüm kademelerdeki kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Onları hiç bir zaman unutmayacağız. Akrabalarını sürekli ziyaret etmemiz lazım çünkü onların bizlere emeği var.

Keza bizden önce bu görevi yapan milletvekilleriniz, İl Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız, Gençlik ve Kadın Kolları başlarımız, Belde Başkanlarımız ve bu güne kadar Ak Partimize emek veren, Partimizi bu günlere getiren o kardeşlerimizi unutmamamız gerekiyor. Bu gün onların da bayramını kutluyoruz.

Teşkilatlanma çalışmaları hızla devam ettiriyoruz. Takdir ederseniz yeni bir yönetim oluşturuyoruz. Bu yönetimde görev alsın yâda almasın hep beraber çalışacağız, gönül ister ki hep birlikte çalışalım, gönül ister ki hep beraber il ve ilçe yönetenlerinden yer alalım ama taktir ederseniz özellikle bu dönem il yönetim kurulu üyelerimiz 50 asıl 50 yedek'ten, 30 asıl, 15 yedeğe düşmüştür. Sayı belli sınırlı dolayısıyla yönetimde yer alalım yâda almayalım hep beraber çalışalım. Memleketimizi, Partimizi bir yerlere getirelim. Küsme, darılma, kızma kesinlikle olmamalı burada talebi olup ta listeye giremeyecek arkadaşlarımızda da istirhamım şudur. Hakas bir süreçten geçiyoruz, bir samimiyet sınavdan geçiyoruz. Siyaset uzun ince bir yoldur önümüzdeki süreçlerden farklı kademelerde o arkadaşlarımızı yeniden değerlendireceğiz. Yüz yüze bakacağız bu hukuku muhakkak korumalıyız. Fitne fesada fırsat vermeyin. Bizler bir heyecanla, bir şevkle bu çalışmalarımızı sayın Milletvekillerimizle, Valimizle, bürokrasiyle ve özellikle teşkilatlarımızla beraber kola kola fitne fesada fırsat vermeden Ak partinin başarısı için gayret göstereceğiz. Gece gündüz demeden çalmadık kapı, sıkmak el bırakmadan çalışacağız Allah'ın izniyle, bu samimi çalışmamız inanın başarıyı getirecektir. Yeter ki bu çalışmanın içerisinde rızayı ilahi olsun. Bizler birbirimize karşı samimiyetimizi korursak inanın başarılı oluruz, başarılı olmamız için hiçbir neden yok. Biz biriz beraberiz hep birlikte iyi olacağız. Zaman Zaman bayrak değişimleri olacaktır siyasetin doğasında vardır.

Ak Parti mazlumların partisidir, Ak Parti kimsesizlerin kimsesidir. Ak Parti bugün İslam coğrafyasında yaşanan o vahşete karşı dik duran, sahip çıkan, sahiplenen bir liderin Recep Tayyip Erdoğan'ın partisidir, Ak Parti Ağrı halkının partisidir. Bizler burada nöbetçiyiz, hizmetkâr olmaya geldi. Bunu hiçbir zaman unutmayalım mütevazı olacağız halkımıza karşı nazik olacağız. Kapılarımız insanımıza, halkımıza karşı sonsuza kadar açık olacak.

Şöyle bir anekdot var. Bir insan kendisinden yaşça büyük olana karşı, babasına göstermiş olduğu saygıyı göstermeli iki; kedisiyle yaşıt olan insanlara karşı, kardeşine göstermiş olduğu o hissiyatı, güzel davranışı ve samimiyeti gösterirse. Üç; bir insan kendinden yaşça küçük olana karşıda, çocuğuna karşı göstermiş olduğu o sevgiyi ve sahiplenme hal ve hareketleriyle gösterirse sorunlar kalmaz mesele bitmiştir. Ak Parti ailesi olarak bunları ilke edinmemiz lazım. 
İnanıyorum hepiniz bu ilkelere, bu hal ve hareketlerle insanımıza Ağrı’mıza örnek teşkil edeceksiniz. Ben buna inanıyorum İnşallah başarılı olacağız. Ak partimizi tekrar eski günlerine İnşallah kavuşturacağız, birbirimize sahip çıkalım ve birbirimizi destekleyelim.

Herkesin eksikliği olabilir happi olmadığı sürece diğer eksiklikler hoş görülebilir. Yeter ki kast olmasın, kastı bir hareket yapılmasın. Ne yapacağız o eksikliklerimizi bir ve bütün olma ruhuyla tamamlayacağız, Allah'ın izniyle.

Mübarek kurban bayramınıZI kutluyorum. Bayramı öncelikle insanlık âlemine, İslam âlemine, memleketimize, hemşerilerimize ve AK partimizin Ak ailesine hayırlara, huzur ve mutluluk getirmesini yüce Rabbimin niyaz ediyorum. Hepinize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Hayırlı bayramlar diliyorum.’’ Dedi.

Daha sora konuşma yapan Milletvekili Cesim Gökçe de konuşmasında şunlara değindi: ‘’Mübarek kurban bayramınızı tebrik eder, bütün âlemi İslam’a mübarek olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum. Bayramlar Müslümanlar arasında birlik, beraberlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının zirve yaptığı, sevgi, saygı hoşgörü barış ikliminin tahsis edildiği kin ve nefret gibi menfi duyguların terk edildiği müstesna saadet ve selamet günleridir. Bu bayramlarda kimsesizlere, yoksullara ve garip gurabalara fakir fukara yada ensar gönlünün açıldığı zaman birimleridir.

Bizlerde bu bayramda bu anlayışla tüm fakir, fukara ve garip gurabalara yardım elimizi uzatmak durumundayız. Kurbanın bir anlamı da budur zaten, kurban zalimlere karşı tek başına mucadele etmek suretiyle adını put kıran İbrahim olarak nam yapan bir peygamberin, Allah’a kayıtsız sartsız bir şekilde temsili yetin göstergesidir. Kurbanın gerçek anlamı temsili yettir. Gerektiğinde en yakınını Allah için feda etmek suretiyle, Allah’a temsili yetin adıdır kurban.

Müslümanlar arasında duygu selinin yaşandığı bu günlerde bir tarafta Filistin’de, Küdis’te, Suriye’de, ırak’ta Doğu Türkistan’da, Arap yarım adasında ve son olarak Miyamar’da Atakandaki Müslümanların başına gelenleri hep birlikte görüyoruz. Dünya adeta dilsiz şeytan dönüşmüştür. Kör Sağır ve dilsiz hale gelmiştir. Yaşanan bu dıram söz konusu Müslümanlar olursa gıç çıkmıyor kimseden ama biz asla kör sağır dilsiz olmayacağız. Yeryüzündeki bütün mazlumların, mağdurların ve mahrumların sesi kulağı ve dili olacağız.’’ Dedi.

Konuşmaların ardında Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe ve Ak Parti İl Başkanı Av. Abbas Aydın teşkilat mensuplarıyla tek tek bayramlaştı.

ak-parti-agri-il-baskanligi-bayramlasma-programi.jpgak-parti-agri-il-baskanligi-bayramlasma-programi-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.