1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ailelerden flaş karar! Evlat nöbeti 24 saat sürecek
Ailelerden flaş karar! Evlat nöbeti 24 saat sürecek

Ailelerden flaş karar! Evlat nöbeti 24 saat sürecek

Terör örgütü tarafından evlatları dağa kaçırılan ailelerin HDP önündeki eylemi 403. gününe girdi. Acılı aileler evlat nöbetini 24 saat tutma kararı aldı. Ailelerin gece saatlerinde de HDP önündeki bekleyişi devam edecek.

A+A-

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 403'üncü gününe girdi.

24 SAAT NÖBET TUTACAĞIZ

Dağa 2015'te kaçırılan oğlu Adil Kabaklı için Gaziantep'ten gelerek oturma eylemi yapan anne Cennet Kabaklı, evlat nöbetinde ikinci yıllarına girdiklerini ve evladının yolunu gözlediğini söyledi. "Bugünden itibaren 24 saat nöbet tutacağız" diyen anne Kabaklı evladının bırakılmasını istedi.

ailelerden-flas-karar-evlat-nobeti-24-saat-surecek1.jpg

Kabaklı, "HDP ve PKK oğlumu geri versinler artık. Bütün evlatlardan ne istiyorlar, hiç mi vicdanları, merhametleri yok. Bizim yüreğimiz yok, onlar içeride müziği son sese verip bize acı veriyor. Eylemime 24 saat devam edeceğim ve oğlum gelene kadar da kalkmayacağım" diye konuştu.

HDP'LİLER TAHRİK EDİYOR

İstanbul'dan 6 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan oğlu Tuncay için oturma eylemi yapan Şevket Bingöl ise tek amaçlarının HDP ve terör örgütü PKK'dan çocuklarını istemek olduğunu dile getirdi.

HDP il binasında bulunanların ve binaya girenlerin müzik çalarak, işaretle ya da sözlü olarak sürekli kendilerini tahrik ettiklerini ifade eden Bingöl, duygularını şöyle dile getirdi:

ailelerden-flas-karar-evlat-nobeti-24-saat-surecek2.jpg

"Canımız sağ oldukça, çocuklarımızı alana kadar eyleme devam edeceğiz. Artık bundan sonra böyle, biz sustukça onlar bizimle dalga geçmeye başladı. Evladımızı alana kadar 24 saat buradayız. Eylemimiz gece gündüz devam edecek."

Ağrı Söz / Genel Editör

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.