1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ahlat Belediyesinden Aday Öğretmenlere Yemek
Ahlat Belediyesinden Aday Öğretmenlere Yemek

Ahlat Belediyesinden Aday Öğretmenlere Yemek

Bitlis'in Ahlat ilçesine yeni atanan aday öğretmenler, Ahlat Belediyesinin düzenlemiş olduğu organizasyonla bir araya geldi.

A+A-

Bitlis'in Ahlat ilçesine yeni atanan aday öğretmenler, Ahlat Belediyesinin düzenlemiş olduğu organizasyonla bir araya geldi.

Ahlat Belediyesi tarafından özel bir restoranda düzenlenen yemeğe Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, şube müdürleri ile 68 aday öğretmen katıldı. Yemeğin ardından bir konuşma yapan Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül, "Şimdi biliyorsunuz çağ 4. sanayi çağı. Bu çağda sizin rolünüz çok çok büyük. Bu yüzyıl içerisinde muhtemelen yaşanacak olan şey bilim ve teknoloji üreten milletler birinci sınıf milletler olacak. Bizim millet olarak birinci sınıfta yer almamız lazım. Bununda anahtarı şüphesiz eğitimden geçiyor. Çünkü katma değeri yüksek üretim, bilim ve teknolojiden geçiyor. Bilim ve teknoloji üretimi ise eğitim öğretimden geçiyor. İnşallah geleceğin dünyasında birinci sınıf bir millet olmamızda rol alacak olan sizlere bundan sonra ki hayatınızda başarılar diliyorum" dedi.

Ahlat belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, tüm öğretmenlerin ilçeye hoş geldiklerini belirterek, Ahlat'ın tarihi misyonu hakkında bilgiler aktardı. Başkan Çoban, "Ahlat'a iyi bakacağız ve Ahlat'ı çok iyi inceleyeceğiz. Buradaki süreç sizlere ve meslek hayatınıza çok şey katacak. Kıymetli hocalarım, burası çok özel bir yer. Bu stratejik yer 16. yüzyıla kadar 350 bin nüfusuyla İstanbul'dan, Paris ve Londra'dan daha fazla. Bu nüfus çok ihtişamlı sanat eserleri ortaya koyuyor. 8 bin 100 adet abidevi mezar taşlarıyla dünyanın hiçbir devletine, İslam aleminin hiçbir devletine nasip olmayan taş kitabeleri sayfa sayfa okuyacağınız. Taş kitabeleri Anadolu'nun tapusu diye dikiyorlar. Bugün bizim tapu senetlerimiz bunlardır. Burada meslek hayatına başlamanın sizlere çok şey katacağını biliyorum. Tekrar hepiniz ilçemize hoş geldiniz, başarılar dilerim" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden de, oldukça güzel bir organizasyonla aday öğretmenlerle bir araya geldiklerini belirterek, "Aday öğretmenlere geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı milli ve manevi değerlerimize bağlı geleceğin güçlü Türkiye'sinde söz sahibi olacak vatansever ve iyi bir insan olarak yetiştirme şuuru ile tüm enerjisini bu uğurda harcayan siz değerli meslektaşlarımın gayreti ve fedakârlığı ile olacaktır. Öyle bir nesil yetiştirelim ki yetişen her nesil birer Ömer Halis Demir'ler olmalı. Vatan, millet, bayrak sevgisi sönmeyen ateşimiz olsun. Sizlere olan güvenimiz ve inancımız tamdır. Geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye'sinin baş mimarı eğitim camiasının siz değerli neferlerisiniz. Bu kutsal vatan savunmasında hayatlarını feda eden demokrasi ve tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum" diye konuştu.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.