1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı'yı Şehrimizi Yıpratmayın!
Ağrı'yı Şehrimizi Yıpratmayın!

Ağrı'yı Şehrimizi Yıpratmayın!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya kullanımının yaygınlaşması çok hızlı bir şekilde oldu. Özellikle siyasi liderlerin bu alanda paylaşımlar yapmasından dolayı sık sık tartışmaların yaşandığı ..

A+A-

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya kullanımının yaygınlaşması çok hızlı bir şekilde oldu. Özellikle siyasi liderlerin bu alanda paylaşımlar yapmasından dolayı sık sık tartışmaların yaşandığı bir platform olarak ön plana çıkan bu mecra, birçok tartışmaya ön ayak olduğu gibi sorunlarında aşılmasına yardımcı olabilmektedir.

Dün Ağrı’da da bu alanda bir ilk gerçekleşti. Ağrı Eski Valisi Musa Işın ile Ağrı Millet Vekili Cesim Gökçe arasında twitter gerginliğinin yaşanması biranda şehrin gündemine oturdu. Bölgede ilk defa böyle bir olayın yaşanmasının etkisiyle gündeme bomba gibi düşen olay aynı zamanda  Van, Erzurum, Kars, Iğdır başta olmak üzere nerdeyse çevre illerin tamamında gerek siyasetçileri gerek bürokratları gerekse vatandaşları etkiledi. 

Bu durum aynı zamanda biz Ağrı’da yaşanan çirkin siyaseti de bir nebzede olsun çevre illerde duyulmasına neden oldu.  Ağrı'da Yaşanan  siyaset hem yerel halk hem de çevre illerde ki vatandaşların gözünde Ağrı’nın pozitif vasfına olumsuz tesir etmektedir. Bu durum o kadar ileri gitmiştir ki artık yerel halktan büyük bir kesim çocuklarını Ağrı’da doğmasına rağmen çevre illerin nüfus müdürlüklerine kaydettirmektedir. Bu noktada birçok kişinin Ağrılıyım demekten utandığını ve bu kimliğini gizlediğini ne yazık ki üzüntüyle şahit olmak zorunda kalıyoruz.
Bu olumsuz havanın yaşatılmasının en büyük nedenlerinden birisi de üst düzey siyasetçilerin hırslarının kurbanı olarak davranmaları diyebiliriz. Ne yazık ki Ağrı’yı ve Ağrılıyı temsil edecek bir bürokrat ne yazık ki bulunmuyor.

Dün Ağrı eski Valisi Musa Işın açık ve net bir şekilde attığı tweette Ağrı’da bir takım usulsüzlüklere değindi. 

1. Ben de buradan Tarım Bakanlığının dikkatini çekiyorum; Arazi toplulaştırması adı altında kıymetsiz arazilerini çok yüksek değerli hazine/mera ile değiştirenler oluyor. Bu da düpedüz bir hırsızlıktır. Okus-fokusla beytül mala el uzatılmasına izin verilmemeli.”
2. Bu arazi toplulaştırma cingözlüğü ile 50 bin TL değerindeki arazilerin devletin 1 milyon TL. Değerindeki arazisiyle değiştirilmesine izin verirsek, -40 derecede 4-5 bin TL ile sınırlarda bizim için nöbet bekleyen asker/ polise burada da ötede de hesap veremeyiz.”
3.Arazi toplulaştırma Türkiye’nin her ilinde yapılmakta ve suiistimale açık bir alandır. Burada kimse muhatabım değildir. Herşeyin şeffaf olduğu bir Dönemdeyiz.herkez herşeyi istediği kurumdan öğrenebilir. İl Tarım Md’lerinin de kayıtları açıktır. İsteyen öğrenme imkanın sahiptir. “
Bu tweetler çok kısa bir süre içerisinde binlerce tepki aldı ve özellikle ağrılı kullanıcılar tarafından beğeni gördü. Atılan bu Tweet kısa süre içerisinde gündeme bomba gibi düştü ve Ağrı Millet Vekili Cesim Gökçe’de bir tweet atarak şunları söyledi;
“Buradan söylüyorum ki temsil adı altında 2 milyonu evinde yiyenler beytülmale hırsız ellerini uzatmış oldular. Tarım reformunda hokuz pokuz kimin görevli olduğu dönemde yapılmışsa işte o hırsız el hesap verecek.”
“Gazetecilere, STK lara ve Derneklere milletin parasını peşkeş çekenler, kimi parasıyla Ulufe dağıttılar. Allahtan korkmayan beytülmal hırsızları bunlar.”

Bu durum biz Ağrı'lıları çok üzmüştür. 
Neyse Deyip Biraz Ağrı'nın Sorunlarını Dile Getirelim..
AĞRI'DA YÜKLÜ BİR KARA PARA TRANSFERİ YAPILIYOR
Neyse .. Bir kaç yere Ağrı Söz Olarak değinmek istiyorum ve Başlıyalım Ağrı'da kurulmuş olan çete sistemini hem biz gazeteciler hem de yerel halk çok iyi biliyor.  Üst akıllar tarafından kurulmuş bu çetenin her kurum ve kuruluşta kendine hizmet eden bir adamının olduğunu da biliyoruz. Bu adamların tek işi, iş alıp para transferi gerçekleştirmek diyebiliriz. Büyüklüğün kozunu kullanıp fazladan hem Ağrı’da çalışan dürüst kurum amirlerine hükmetmek hem de fazladan para çalmakla görevli bu kirli insanlar hem Ağrı’ya hem de ağrılıya büyük zarar vermektedir. Bu konuya burada girmeyeceğiz çünkü bu durumu yerel halk çok daha yakından ve iyi bir şekilde takip ediyor. 


AĞRI TARİH KOKARDI AĞRI DEMEK BİR SEVDAYDI
Şunu açıkça söyleyelim ki tarih kokan ve birçok kıymetli değerine rağmen tarihe altın harflerle ismini yazdırmış olan şehrimiz dün paylaşılan 2 tweet yüzünden her geçen günkü değerini giderek kaybetmektedir. Nereye gidersek gidelim bizlere “ağrılılar sahipsizdir, ağrılılar kendi malından çalan hırsızdır” demeleri artık gerçekten zorumuza gidiyor. 

AĞRI'DA 10 YILLIK SAĞLIK SORUNU
10 yıldır yapımı süren bir hastanemiz bulunuyor. Ne yazık ki her sene kandırılarak dört gözle bekliyoruz. Ağrı’nın kış sorununa karşı dayanabilecek mi oda kafalarda ayrı bir sorun oluşturuyor. Bu projede hangi ısınma sistemi kullanılacak, bu sistem işe yarayacak mı bilemiyoruz. Bu konuya daha sonra özetle değineceğiz. 

AĞRI'LI ÇİFTCİLER MAĞDUR NEDENMİ ?
Ağrı’nın bir şeker fabrikası var ve binlerce ağrılı çiftçimiz geçimini bu fabrikadan yapmakta. Ne yazık ki yine bazı siyasi çeteler ve özellikle ziraat odası tarafından çiftçilerimizin ekmeklerine pul biber sürülmekte. Bu konuya da daha sonra özetle değineceğiz.

AĞRI'YA HASTANE DEĞİL CİHAZ GEREK
Yıllardır bas bas bağırıyoruz “Ağrı’da sağlık sektörü çöktü, çevre illerin yollarında ölmekteyiz” diye. Peki bu durumu araştırdınız mı? Mesele tıp fakültesi değil, mesele araştırma bölge hastanesi değil, mesele doktor yetersizliği değil, mesele çok basit! Mesele sadece iki dudağın arasından çıkacak iki söz ve iki imza. Değerli Ağrısöz takipçileri, Ağrı’da sağlık alanında sadece ekstradan bir kaç önemli cihaza gerek var. Bunlardan bazıları aylarca gün veren ek bir MR cihazı, ek bir röntgen cihazı vb. bunun gibi bir kaç cihaz daha. Bu konuya da daha sonra ayrıntılı bir şekilde değineceğiz.

AĞRI'YI HEP GÜNDEME TAŞIDIK
Yakın zamanda Ağrı’da ki tüm konulara Ağrı’nın korkmayan, çekinmeyen ve Ağrı için gerçekleri menfaat beklemeden dile getirmeyi bir görev olarak gören Agrisoz.com olarak detaylıca değineceğiz. Çünkü biz hep Ağrı’nın dertlerini, sorunlarını dile getirdiğimiz ve getireceğimiz için Ağrı’ya söz verdik. “Medyanı Yaşat ki Sende Yaşa” sloganı ile bitirelim bunu burada. 

Evet Kuyruğu Nereye Bağlayacaktık Evet Yine AĞRI…

Van gölünü bilirsiniz değil mi hele Van ilini çok iyi biliriz. Çünkü her gün sahipsiz Ağrı’dan onlarca hastamız sevk edilmekte olan Van ilinden bahsediyoruz.  5 yıl geriye gidip Van’a göz atarsak Van, Ağrı’nın çok ve çok gerisindeydi. Neden, çünkü Ağrı iktidara Ak Partiden 4-5 vekil çıkarmıştı, belediyeler Ak Partinindi. Van’da ise Bdp-Hdp liderliğini korumaktaydı. Buda Ağrı’nın ne kadar kaliteli olduğunu ve ne kadar çok yatırımın gerektiğini anlatıyordu ve hak ediyordu. Peki, neden bunlar gerçekleşmedi? Gerçekleşmedi çünkü yazımızın başında da dediğimiz gibi Ağrı’nın ciddi ve fedakâr ne bürokratı ne bir bakanı var nede bir sevdalısı var.
Şimdi yine Van’a dönelim. Van bu fırsatı Ağrı’dan aldı ve sonuç Van sevdalısı olan medyası ve siyasisi Van’a bir bakan çıkardı ve Van’ı sahiplenecek yüzlerce insan memleketini sahiplendi. Şuan Van Türkiye ekonomisini yerinde tutan 3 ayda 1 milyon turist çeken bir mega Avrupa kenti oldu. Ve biz ağrılılar hep kaybettik. Siz siyasiler ve bürokratlarımızdan ricamızdır, artık şehrimizi yıpratmayın. Sırtımızda taş taşımaya razıyız fakat Ağrı’nın kaderiyle oynamanıza kesinlikle müsaade etmeyiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.