1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. Ağrı'ya Söz Verdi Yaptı!
Ağrı'ya Söz Verdi Yaptı!

Ağrı'ya Söz Verdi Yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aylar önce, uluslararası bir spor markasının üretim yapacağı fabrikanın Ağrı'da açılaşacağı müjdesini vermişti. O fabrikanın inşaatında sona aşamalara geçildi.

A+A-

Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği fabrika tamamlanıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aylar önce, uluslararası bir spor markasının üretim yapacağı fabrikanın Ağrı'da açılaşacağı müjdesini vermişti. O fabrikanın inşaatında sona aşamalara geçildi.

Ağrı Valiliği, şehirdeki işsizlik oranında artış yaşanınca, buna engel olabilmek adına Ağrı Tekstilkent’i hayata geçirdi. Başlangıçta 3 fabrika bulunuyordu. Yeni talepler gelmesiyle artık yurt dışına açılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 Mart günü Ağrı'da düzenlediği miting sırasında müjdelediği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun çalışmaları başlatarak, temelini attığı 50.000 m2 alan üzerine kurulan fabrika, tahminen Ağustos ayı sonunda firmaya teslim edilecek.

Fabrika 10 Bin Kişiye İş Kapısı Olacak

Ağrı Valisi Süleyman Elban, yazılı medya mensuplarına yaptığı açıklamada, Tekstilkent’in son zamanlarda firmalar tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Spor malzemeleri üreten bu uluslararası firmanın üretim noktasının bu tesisler arasında olmasının şehir için önemli olduğunu vurgulayan Elban:

"Fabrikada inşaat çalışması hızla ilerliyor ve bitme aşamasına doğru gidiyoruz. Allah kısmet ederse Ağustos ayının sonuna doğru fabrikayı bitirip üretici firmaya teslim edeceğiz. Dolayısıyla bu da bizim 3. etabımız olacak ve ilaveyle birlikte 4. etabımıza da başlamış oluyoruz. Ancak 4. etabın büyük bir bölümüyle ilgili yeni talepler var. İnşallah yeni taleplere uygun olarak da yeni fabrika binaları yapacağız. Dolayısıyla mevcut 1. ve 2. etaba ilave yapacağımız etapla birlikte 4 bini aşkın vatandaşımız orada iş sahibi olacak. Uluslararası spor firması için yaptığımız yer de devreye girince yaklaşık 9-10 bin kişi buralarda çalışmış olacak. Bu bahsettiğimiz sayılara 2 yıl içinde ulaşacağız." Dedi.

Yakın Zamanda Personel Alımına Başlanacak

Uluslararası spor markasının fabrikası bünyesinde görev alacak personellerin bir süre eğitim alacağını ifade eden Süleyman Elban, "Firma personel yetiştirmek için hazırlıkları bitirdi. Bugünlerde ilk personellerini almaya başlayacak. 150 kişilik personelle başlayacaklar ve 2 yıl içerisinde alacakları sayılarla birlikte kişi sayısı 5 bine ulaşacak. Gümrüğümüzün de tekstil ve ihtisas gümrüğü olmasıyla ilgili resmi süreci başlattık. Ağrı sadece tekstille değil, inşallah daha sonra başka ürünlerin üretildiği bir şehir haline gelecek." dedi.

Editör: Sevilay Durcan

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum