1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ağrı'ya Fabrika Kurmak İstiyoruz!
Ağrı'ya Fabrika Kurmak İstiyoruz!

Ağrı'ya Fabrika Kurmak İstiyoruz!

2017 yılında Erbos Çorap Tek. San.ve Dış.Ticaret. A.Ş’yi bünyesine katan Altınser Grup, çorap sektöründe Türkiye’nin ilkleri arasında yer almayı hedefliyor.

A+A-

Ağrı / 2017 yılında Erbos Çorap Tek. San.ve Dış.Ticaret. A.Ş’yi bünyesine katan Altınser Grup, çorap sektöründe Türkiye’nin ilkleri arasında yer almayı hedefliyor.

Sultangazi merkezli Erbos Çorap, İngiltere başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinin yan sıra ABD’ye çorap ihraç ediyor. 1998 yılında kurulan ve 2017 yılında Altınser Grubun bünyesine kattığı Erbos Çorap’ı, pandemi sürecini, ekonomiyi ve hedeflerini şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk; 

erbos.jpg

Günlük 60 bin çift çorap üretiliyor

Erbos Çorap 1998 yılında kurulmuş bir çorap üreticisidir. 2017 yılında Altınser Grup olarak, Erbos Çorabı bünyemize aldık. Yüzde 50 erkek ve yüzde eli de kadın ve çocuk olmak üzere her türlü pamuklu çorap üretimi yapıyoruz. Ve 100’de yüz ihracat çalışıyoruz. Günlük 60 bin çift çorap üretiyoruz. Bunu da yaklaşık 100 kişilik bir ekiple yapıyoruz. Her üretici de olduğu gibi bizde de çok ciddi bir nitelikli personel ihtiyacı var. 

Ağrı’da Fabrika Binası Alındı

Pandemi sürecinden önce kendi memleketim olan Ağrı’ya bir fabrika kurma projemiz vardı. Şu an bu projemizi şu anlık askıya aldık. Biz Ağrı’ya bir fabrika kurmak istiyoruz. Fabrika binamızı aldık ama henüz üretime başlamadık. Pandemi sürecinin sonucunu bekliyoruz. Bütün dünya bu covid19 belasından kurtulursa bizde Ağrı’daki yatırımımızı hızlandırıp, sıla-i rahim adı altında kendi memleketimize bir hizmet götürmeyi istiyoruz.

Pandemi sürecinde sağlık malzemeleri üretildi

Pandemiden dolayı iş dünyasının ve dünyanın etkilendiği kadar bizlerde etkilendik. Çorap üretimimize ara verdik ama boş durmadık. Yurtdışındaki müşterilerimizin talebi üzerine sağlık malzemeleri üretimi yaptık. Bundan dolayı biz süreci iyi atlattık. Ama gelecekle alakalı endişeliyiz. Dünyada çok umut verici bir gelişme yok.

Ağrı Söz / Genel Editör

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.
1 Yorum