1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. Ağrı'ya Demir Yolu Talebi
Ağrı'ya Demir Yolu Talebi

Ağrı'ya Demir Yolu Talebi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Bakan Mehmet Cahit Turhan'dan Ağrı için demir yolu talebinde bulundu.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlıkların 2020 yılı bütçe görüşmeleri sürerken, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Türkiye'nin son yıllarda ulaştırma ve altyapı alanında çağ atladığını söyledi.

Çelebi, "Son 17 yılda Türkiye'nin dört bir yanına yollar ve köprüler yapılmış, havayolu ulaşımımızda her vatandaşımızın kolaylıkla erişimi sağlanmış, Cumhuriyet döneminin en uzun demir ağı örülmüştür" dedi.

Çelebi, Ulaştırma Bakanı Turhan'a, Ağrı'ya ilişkin bazı taleplerini de iletti. Çelebi, Ağrı ile ilgili taleplerini şöyle sıraladı:

"Ağrı ilinin Erzurum Karayolu Bölge Müdürlüğü üzerinden alınarak, Ağrı'da Karayolları Bölge Müdürlüğünün kurulması, Ankara'dan Erzurum'un Horasan ilçesine kadar gelen demiryolu ağının Ağrı üzerinden İran'a kadar uzatılması, Tutak – Patnos karayolu üzerine 2 adet viyadük yapılması, Ağrı şehir merkezinde bulunan Ağrı Terminal ve Hastane Önü Kavşak ve Köprü Projesinin 2020 yılı yatırım programına alınmasını istiyoruz." dedi..

agriya-demir-yolu-talebi.jpg

Milletvekili Ekrem Çelebi, ayrıca 2020 yılının 'İshak Paşa Sarayı Yılı' olması için başlattığı kampanyaya da destek istedi.

Ekrem Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şehr-i Nuh Ağrı'mız, zengin kültürüyle, doğasıyla, efsaneleriyle eşsiz bir coğrafyaya ve medeniyete ev sahipliği yapıyor. Biz Doğu'dan yükselen ışığın tüm Türkiye'yi aydınlatmasını istiyoruz. İlimizin çok geniş bir turizm potansiyeli var. Biz, ilimizi, bölgemizi terörle, terörizmle değil, turizmle anmaya çağırıyoruz. Sayın Bakanımız, sizden de '2020 İshak Paşa Sarayı Yılı' olsun kampanyamıza destek olmanızı bekliyoruz." (İLKHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.