1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Ağrı'nın yoğun bakım doluluk oranı belli oldu
Ağrı'nın yoğun bakım doluluk oranı belli oldu

Ağrı'nın yoğun bakım doluluk oranı belli oldu

Koronavirüs ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günün koronavirüs tablosunu açıkladı.

A+A-

Bakan Koca, vaka artışı en yüksek ve en az olan, hasta sayısında azalış olan illeri, il bazında yoğun bakım ve ventilatör(solunum cihazı) doluluk oranlarını açıkladı. Bakan Koca'nın açıkladığı haritalarda Ağrı'nın yoğun bakım ve ventilatör doluluk oranları belli oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte öne çıkan başlıklar;

TÜRKİYE’DE DOLULUK ORANLARI

Hastane doluluk oranı, bütün Türkiye’de yatak doluluk oranı yüzde 51,6, yoğun bakım ise yüzde 66,3. Solunum cihazı doluluk oranı yüzde 33,6.

EN ÇOK ARTIŞ OLAN İLLER

En çok vaka olan il Kayseri, yüzde 39,37. Bu ili yüzde 38,84 ile Ankara, yüzde 36,99 ile Mersin takip ediyor. Son üç günün son haftayla karşılaştırmasıyla artış yaşanan ilimizin olmaması da son derece umut vericidir.

HASTA SAYISINDA AZALIŞ OLAN İLLER

Hasta sayısında azalış olan illerimiz ise Artvin yüzde 27,1, Bartın yüzde 26,37.

İL BAZINDA YOĞUN BAKIM DOLULUK ORANI

İl bazında baktığımızda yoğun bakım yatak doluluk oranlarımızı görüyoruz. Karşılaştırdığımızda en dolu illerimiz yatak doluluk oranı, Bartın yüzde 77,32, Batman yüzde 76,4, Sakarya yüzde 76,33, Ordu yüzde 75,98, Samsun yüzde 75,74, Giresin Yüzde 75,34, Hatay yüzde 74,92. Ağrı yüzde 54,40

AĞRI'DAKİ DOLULUK ORANLARI BELLİ OLDU

Bakan Koca’nın basın toplantısında paylaştığı haritalarda Ağrı'nın yoğun bakım ve ventilatör doluluk oranları belli oldu. Ağrı'nın yoğun bakım doluluk oranı yüzde 54,40 iken, ventilatör doluluk oranı ise 24,17 olarak kayıtlara geçti.

Ağrı Söz / Genel Editör

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.