1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. Ağrılı iş adamlarına dolandırıcı şoku! Tam 5 Milyon TL vurgun
Ağrılı iş adamlarına dolandırıcı şoku! Tam 5 Milyon TL vurgun

Ağrılı iş adamlarına dolandırıcı şoku! Tam 5 Milyon TL vurgun

İstanbul’da yaşayan Ağrılı iş adamlarının sahte evrak düzenlenerek 5 milyon TL dolandırıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

A+A-

İstanbul’da yaşayan Ağrılı iş adamlarının sahte evrak düzenlenerek 5 milyon TL dolandırıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Ağrılı bir grup iş adamının dolandırıcıların kurbanı olduğu belirlendi. İşadamlarının imzalarının taklit edilerek senetlerin imzalanmasının ardından icraya verilmesiyle başlayan dolandırıcılık sürecinde akıllara durgunluk veren taktikler kullanılmaktadır.

Bu konuda mağdurlardan birisi olan M.E, şunları ifade etti;

“Bir sabah uyandığınızda kapınızda tebligatı buluyorsunuz. Tebligat tam 800 Bin TL. Bu işteki en tuhaf olan durum ise olayın taraflarının hepsinin Ağrılı olması. Dolandırıcı olan Ağrılı olduğu gibi mağdur olanda Ağrılı, hatta icraya veren kişi de Ağrılı.”

Olayın ilk olarak kopyalanan imzalanan senetlerin 2. Şahıslara verilmiş gibi gösterilmesi ile dolandırıcılık faaliyeti başlıyor. Daha sonra sanki bu şahıslar senetleri tahsil edememiş gibi gösterilerek icra yoluna gidilerek dolandırıcılık sonuçlandırılıyor.

Yapılan olayda dolandırıcıların kanunları çok iyi bildikleri ve bu sayede açıklardan faydalanarak insanları dolandırdıkları tahmin edilmektedir.

Yine aynı yöntemle dolandırılmak istenen farklı bir şahıs, mahkeme süreci devam ederken kullanılan imzanın sahte olduğunu ispat etmiştir. Bu davanın sonuçlandırılması ve icranın durdurulabilmesi için de 170 Bin TL teminat yatırmak durumunda kaldığı ortaya çıkmıştır.

Yapılan araştırmalar neticesinde bu yöntemle dolandırılan Ağrılı işadamlarının sayısının her geçen gün arttığı belirlenirken şuana kadar yapılan dolandırıcılığın 5 Milyon TL’den fazla olduğu ifade ediliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.