1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. Ağrı'da Vaka Sayısı Artıyor! Ağrı'da Ölü Var Mı?
Ağrı'da Vaka Sayısı Artıyor! Ağrı'da Ölü Var Mı?

Ağrı'da Vaka Sayısı Artıyor! Ağrı'da Ölü Var Mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Ağrı'daki vaka sayısının 29'zu geçtiğini gösteren grafikleri paylaştı ve ölü sayısının bulunmadığını açıkladı.

A+A-

Ağrı'da Koronavirüs Vaka Sayısı Açıklandı 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İtalya'nın düştüğü hataya düşmemek için vakaların illere göre dağılımını bugüne kadar açıklamadıklarını söyledi. Dün tespit edilen iki vakayla koronavirüsün tüm illere yayıldığını ve bu nedenle açıklamaya karar verdiklerini söyleyen Koca, bir kez daha herkesin dikkatli olması ve kurallara uymasını istedi.

Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası koronavirüs vakamalarının dağılımını açıkladı. Buna göre en çok vaka görülen il 8 bin 852 vaka ile İstanbul oldu. 

En çok vaka nerede?

Burada görülen ön planda daha çok vakanın gördüğünüz gibi İstanbul. Vaka sayısı 8 bin 852 yüzde 60'lara yakın. Onu İzmir izliyor 853 vaka. Onu 712 vakayla Ankara, 584 vakayla Konya, 410 vakayla Kocaeli.

Ağrı'da kaç vaka var?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle alakalı grafikleri paylaştı. Bakan Koca'nın paylaştığı verilere göre Ağrı'daki vaka sayısı 29'zu geçti. Bakan Koca bugün paylaştığı grafikde Ağrı'da vaka sayısının 29 olduğu gözlemlendi. Buda koronavirüsün Ağrı'da hızla yayıldığını gösteriyor.

Ağrı'da ölü var mı?

Bakan Fahrettin Koca, "İstanbul'da 117, İzmir'de 18, Kocaeli'de 8, Ankara'da 7, Konya'da 7, Zonguldak'ta 5, Trabzon'da 5, Balıkesir'de 5, Adana'da 3, Sakarya'da ise 3 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti." ifadelerini kullandı. Bakan Koca'nın paylaştığı grafiklerde Doğu Anadolu'da Ağrı'da dahil hiçbir ilde koronavirüsten ölüm olmadığı görüldü. Bakan Koca Ağrı'da ölü olmadığını açıkladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.