1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı'da Sokak Aydınlatmaları Yetersiz
Ağrı'da Sokak Aydınlatmaları Yetersiz

Ağrı'da Sokak Aydınlatmaları Yetersiz

Ağrı’da bazı sokak ve mahallelerde sokak aydınlatmalarının yetersiz kalmasından şikayetçi olan bir vatandaş yetkililere seslendi.

A+A-

Ağrı’da Sokak Aydınlatmaları Sorunu!

Ağrı Söz / Haber Servisi Ağrı’da bazı sokak ve mahallelerde sokak aydınlatmalarının yetersiz kalmasından şikayetçi olan bir vatandaş yetkililere seslendi.

Ağrı Söz iletişim kısmından haber ekibimize ulaştırılan bilgilere göre, Ağrı’da pek çok mahalle ve sokakta, aydınlatmalar yetersiz kalıyor. Bu duruma isyan eden bir vatandaş, kullanılan çoğu lambanın ise yanmadığı bilgisini verdi.

Yanmayan veya yetersiz kalan sokak aydınlatmaları sebebiyle karanlıkta hayat sürdüklerini belirten vatandaş, bu durumun yaşam kalitesini de düşürdüğüne de vurgu yaparak, “Ağrı’nın birçok mahallesinde hala karanlığa gömülmüş durumda yaşıyoruz. Bazen evlerimize zifiri karanlık yol üzerinden gitmeye çalışıyoruz. Göz gözü görmüyor ve bu da bizleri korkutuyor. Sanki köy hayatı yaşıyoruz. Hastamız veya acil ihtiyaçlarımız olduğunda çok zorlanıyoruz. Yıl 2020 olsa da, biz geceleri dışarı çıkarken el feneri kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

Gündüz çalıştıklarını, akşam ise çocukları ile dışarı çıkmak istediklerini belirten Ağrılı vatandaş, “Sadece şehir merkezine yaklaştığımız sokaklar aydınlık oluyor. Bizler, Ağrılı vatandaşlar olarak karanlık bir yaşam sürmek istemiyor, mahalle ve sokaklarda yetersiz kalan aydınlatma sorununun giderilmesini talep ediyoruz” dedi.

Ağrı Söz / İçerik Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.
2 Yorum