1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı'da Koronavirüs Vaka Sayıları Yarı Yarıya Düştü
Ağrı'da Koronavirüs Vaka Sayıları Yarı Yarıya Düştü

Ağrı'da Koronavirüs Vaka Sayıları Yarı Yarıya Düştü

Kovid-19 salgını ile mücadele çerçevesinde Ağrı’da alınması gereken tedbirlere ilişkin İl Hıfzısıhha Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Ağrı İl Hıfzısıhha Kurulu Toplantısı Tamamlandı

Ağrı Söz / Kovid-19 salgını ile mücadele çerçevesinde Ağrı’da alınması gereken tedbirlere ilişkin İl Hıfzısıhha Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda Vali Dr. Osman Varol başkanlığında gerçekleşen toplantıya katılanlar arasında Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen ve İl Sağlık Müdürü Dr. Coşkun Daharlı’nın yanı sıra kurul üyeleri de yer aldı.

Toplantı sırasında konuşan Varol, koronavirüs salgınına ilişkin Ağrı’da şimdiye kadar yapılan çalışmalara ve gelinen son duruma ilişkin değerlendirme yapılacağının bilgisini vererek, “Bundan sonra yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken tedbirleri gözden geçireceğiz” ifadelerinde de bulundu.

İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı önerileri doğrultusunda “7 Gün/7 Alan/ 7 Denetim” sloganıyla da çeşitli etkinlikler ve denetimler gerçekleştirileceğinin bilgisini verdi.

Toplantının ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Vali Varol, Ağrı’da vaka sayılarında önemli bir düşüş yaşadıklarını belirterek, başarının alınan tedbirlerin ve tedbirlere olan uyumun sonucu olduğunu söyledi. Salgının henüz bitmediğine de dikkat çeken Vali, tedbirlerin devamının gerekliliğine vurgu yaptı.

Ağrı Söz / İçerik Editörü
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.