1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı'da iş yeri denetimleri artırıldı
Ağrı'da iş yeri denetimleri artırıldı

Ağrı'da iş yeri denetimleri artırıldı

AĞRI - Ağrı'da özellikle gıda konusunda tüketiciyi aldatmaya yönelik girişimlerin ve hijyenik ortamda üretilmeyen ürünlerin satışlarının engellenmesi için denetimler artırıldı.

A+A-

Ağrı'da Ramazan ayının girmesiyle birlikte özellikle gıda konusunda tüketiciyi aldatmaya yönelik girişimlerin ve hijyenik ortamda üretilmeyen ürünlerin satışlarının engellenmesi için denetimler artırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin, Ramazan ayı dolayısıyla denetimlerin sıklaştırıldığını ve gece denetimlerinin artırıldığını belirtti.

Ekmek ve unlu mamullerin üretim ve satış yerlerinin hemen hemen tamamının denetlendiğini dile getiren Engin, "Bilindiği üzere, 5996 sayılı 'Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu' gereği gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla ilimizde üretilen, satılan ve toplu tüketime sunulan gıda maddelerinin güvenirliliğine yönelik denetimler müdürlüğümüz il ve ilçe bazında hazırlanan denetim programları ile rutin, ihbar ve 'Alo Gıda 174' şikâyet denetimleri çerçevesinde etkin bir şekilde yürütülmektedir." dedi.

Son olarak Engin, "Ramazan ayı boyunca müdürlüğümüzce özellikle unlu mamuller, ekmek, pide, tatlı, şeker ve şekerli mamuller üretim/satış yerleri ile gıda satış ve toplu tüketim yerleri başta olmak üzere gıda iş yerlerinin denetimlerine ağırlık verilmiştir. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilmeleri ve gıda denetimlerinin daha etkin ve verimli yürütülmesi için il müdürlüğümüz resmi kontrol görevlileri gündüz denetimlerinin yanı sıra sıkı bir şekilde gece denetimleri de yapmıştır. Yapılan denetimlerde uygunsuzluk tespit edilen gıda işletmelerine 5996 sayılı kanun kapsamında yasal işlem uygulanmıştır." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

agrida-is-yeri-denetimleri-artirildi---.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.