1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı'da Cadde ve Sokaklar Bomboş
Ağrı'da Cadde ve Sokaklar Bomboş

Ağrı'da Cadde ve Sokaklar Bomboş

​Arife güne ve Ramazan Bayramı boyunca 81 ilde uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağının ilk gününde Ağrı'da sessizlik hâkim.

A+A-

Yasağın uygulanmaya başlaması ile birlikte kentin yoğun cadde ve sokakları boş kaldı, zaruri ihtiyaçları olan ve evden çıkmak zorunda kalan vatandaşların dışında Ağrılılar günü evlerinde geçirdiler.

İl Hıfzıssıhha Kurulunca Ağrı'da kolluk kuvvetleri, sokağa çıkan vatandaşlardan izin belgesi olanların geçişlerine müsaade ettiler.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Cumhuriyet, Eski Van Caddesi, Kağızman, Nevzat Güngör, Vali Konağı caddeleri boş kaldı.

Belediye temizlik ekipleri ve zorunlu hizmette olanlar çalışmalarını yürütürken, market, kasap, fırın gibi iş yerleri, akşam 17.00'a kadar hizmetlerini sürdürmeye devam edecekler.

agrinin-cadde-ve-sokaklari-yasak-nedeni-ile-bos-kaldi1.jpg

İnternet ve telefon gibi telekomünikasyon hizmetlerini yürütmek için dışarıda çalışan M. Nuri Taşdemir, zorunlu hizmetleri nedeni ile çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Şarküteri çalışanı Enes Arpacı, "Dün gece 24.00'a kadar çalıştık. Hizmetlerimizi bitiremediğimiz için bugün saat 10.00 itibari ile işyerimizi yeniden açtık. Sokağa çıkma yasağı kapsamında saat 17.00'a kadar açık kalabileceğiz. Çevremizde alışverişini yapamayan, evleri bize yakın olan vatandaşlar gelip alışverişlerini yapabilecekler. Bizleri telefon ile arayacak olan vatandaşlarımıza da evlerine servis hizmeti gerçekleştirip taleplerini ulaştıracağız." dedi.

Saat 10.00'da marketlerini açarak hizmete başladıklarını belirten market müdürü Nuh Yıldız ise, "İşyerimizi arayarak ihtiyaçlarını bildiren vatandaşların evlerine servis aracımız ile taleplerini saat 17.00'a kadar ulaştırabileceğiz. Salgın sürecinde gıda grubunda olumsuz olarak fazla etkilenmedik ama bayram için hazırlıklarda tabi ki düşüş söz konusu. Bayram şekeri ve diğer ürünlerde nerdeyse geçmiş yıllar ile bu yıl arasında yarı yarıya bir fark oluştu." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

agrinin-cadde-ve-sokaklari-yasak-nedeni-ile-bos-kaldi2.jpg


agrinin-cadde-ve-sokaklari-yasak-nedeni-ile-bos-kaldi3.jpg


agrinin-cadde-ve-sokaklari-yasak-nedeni-ile-bos-kaldi4.jpg

Ağrı Hayalet Şehir Oldu! Cadde ve Sokaklar Bomboş

Ağrı Hayalet Şehir Oldu! Cadde ve Sokaklar Bomboş

​Arife güne ve Ramazan Bayramı boyunca 81 ilde uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağının ilk gününde Ağrı'da sessizlik hâkim.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.