1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı Vekili Cesim Gökçe Kağızman Yolu 30 Yıllık Bir Rüya! ve Biz...
Ağrı Vekili Cesim Gökçe Kağızman Yolu 30 Yıllık Bir Rüya! ve Biz...

Ağrı Vekili Cesim Gökçe Kağızman Yolu 30 Yıllık Bir Rüya! ve Biz...

AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Ağrı-Horasan arasında 3 tünel yapılacağını söyledi.

A+A-

AK Parti  Ağrı  Milletvekili Cesim  Gökçe, Ağrı-Horasan arasında 3 tünel yapılacağını söyledi.

Milletvekili  Gökçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ağrı-Erzurum arasında büyük tünel projesinin hayata geçeceğini ve yapılacak 3 tünelle oradaki virajların ortadan kaldırılacağını belirtti.

Kağızman yolunun 30 yıllık bir rüya olduğunu ifade eden  Gökçe, şöyle konuştu: 

"Bu rüyayı da gerçekleştiriyoruz. 151 milyon liralık ihalemiz yapıldı. Bir taraftan yolun platformu gerçekleşiyor, diğer taraftan bütümlü sıcak karışım asfalt dediğimiz sıcak asfalta kavuşacak. Artık Ağrı-Kars, Ağrı-Iğdır, Ağrı-Kağızman ve Ağrı-Tuzluca bu güzergah aktif hale gelecek. Kestirme yollarla ulaşım sağlanacaktır. Şu anda  Kağızman tarafında çalışma başlatıldı.  Ağrı'ya doğru geliyor. Bu yol  Ağrı'nın 30 yıllık beklediği hizmettir. Bu hizmete de kavuşmuş olacağız."

"Ulaşımda çok iyi noktadayız"

Ağrı  Doğubayazıt arasında 200 milyon liranın üzerinde bir yatırım yapıldığını anlatan  Gökçe, "Şu anda bir taraftan yol platformu genişliyor diğer taraftan da sıcak asfalt yapılıyor. Dolayısıyla daha konforlu bir seyahate kavuşmuş olacağız. Ulaşımda çok iyi noktada olduğumuzu rahat bir şekilde söyleyebiliriz." diye konuştu.

Köy yollarının standartlarına da değinen  Gökçe, şunları kaydetti: 

"Ayrıca köy yollarının standartlarının ne kadar iyi olduğunu biliyorsunuz. Köy yollarında bütümlü sıcak asfalta 2011 yılında başladık ve devam ediyor. Şuana kadar 700 kilometreye yaklaştık. İnşallah bu yıl 800 kilometreyi aşmış olacağız. Kırsalda nüfusumuzun yüzde 65'i asfalttan yararlanıyor. Oysa ki 3 bin 450 kilometre yol ağımız var. Böyle 700 kilometrelik bir yolda nüfusun yüzde 65'inin bu ulaşımdan yararlanması kaynakların ne kadar sağlıklı ve verimli bir şekilde kullanıldığının bir göstergesidir."

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.
2 Yorum