1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. Ağrı Valisi Işın Merkeze Alındı! Bilecik Valisi Süleyman Elban, Ağrı'ya Atandı
Ağrı Valisi Işın Merkeze Alındı! Bilecik Valisi Süleyman Elban, Ağrı'ya Atandı

Ağrı Valisi Işın Merkeze Alındı! Bilecik Valisi Süleyman Elban, Ağrı'ya Atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi’ne göre; 41 ilin valisi değişirken, Bilecik Valisi Süleyman Elban Ağrı Valiliğine atandı.

A+A-

Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre; 41 ilin valisi değişirken,  Bilecik Valisi  Süleyman Elban  Ağrı Valiliğine atandı.

17 Haziran 2016 günü  Bilecik Valiliği görevine başlayan  Bilecik Valisi  Süleyman Elban, Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre  Ağrı Valiliğine atandı.  Bilecik Valiliğine ise  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın atandı.

 

Vali atamalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Bugünkü sayıda yayımlanan kararnameye göre; aralarında İçişleri Bakan Yardımcısı ile 19 vali merkeze atanırken, 41 ilin valisi değişti ve 12 kaymakam vali olarak çeşitli illere atandı.

Yeni Ağrı Valisi Süleyman Elban, Kimdir?

6 Haziran 1969 tarihinde Kırşehir’de doğdu. İlköğrenimini Almanya ve Kırşehir, ortaöğrenimini ise Kırşehir’de tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde mezun oldu.


Abant İzzet Baysal Üniversitesinde araştırma görevlisi, Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı Uzman yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 1994 yılında Eskişehir Kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı.


1995-1996 yıllarında sekiz ay süre ile dil ve kamu yönetimi eğitimi için İngiltere de bulundu. Edirne-Havsa Kaymakam Vekilliği, Samsun-Yakakent ve Elazığ-Karakoçan Kaymakamlığı görevlerinin ardından 2003 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü şube müdürlüğüne atandı. Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görev yaptı. 


İlki 2003 Yılında Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Mahalli İdareler alanında, diğeri de 2008 Yılında Portsmouth Üniversitesinde (İngiltere) Kamu Yönetimi ve Avrupa Birliği alanında PPP konulu olmak üzere iki adet yüksek lisans çalışması bulunmaktadır.


Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde görev yaptığı 13 yıl boyunca mahalli idareler reformu kapsamında hazırlanan kanunlar ile diğer ikincil ve alt düzenlemelerin çalışmalarında yer aldı. Mahalli idareler alanında düzenlenen bir çok eğitim faaliyetinde eğitimci olarak görev almıştır. Bu alanda yayımlanmış çeşitli makaleleri bulunmaktadır.


Ayrıca;

1. Belediye Gelirleri Kanunu (Ağustos 2012), 

2. Belediye Kanunu Uygulamaları (Mart 2013),

3. Soru ve Cevaplarla Belediye Mevzuatı Altın Rehberi (Ekim 2014) ve

4. Soru ve Cevap Mahalli İdarelerin Gelir ve Harcamaları (Mayıs 2015) adıyla  yayınlanmış dört tane kitabı bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Bakanlar Kurulu’nun 30.05.2016 tarihli ve 2016/8864 sayılı Kararnamesi ile Bilecik Valisi olarak atanmıştı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.