1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı Sanayi Esnafı İlgisizlikten Yakınıyor! Sorun Çok Çözüm Yok!
Ağrı Sanayi Esnafı  İlgisizlikten Yakınıyor! Sorun Çok Çözüm Yok!

Ağrı Sanayi Esnafı İlgisizlikten Yakınıyor! Sorun Çok Çözüm Yok!

Hür Dava Partisi Ağrı il başkanlığı haftalık esnaf ziyaretinde bu hafta Sanayi esnafını ziyaret etti.

A+A-

Hür Dava Partisi Ağrı il başkanlığı haftalık esnaf ziyaretinde bu hafta Sanayi esnafını ziyaret etti.

Ziyarette Merkez ilçe Başkanı Rıfat Yılmaz ve il yönetimi birlikte esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntıları dinlediler.

Sanayi esnafının ziyaretten memnun kaldığı görülürken sanayi esnafının sorun ve sıkıntılarının çokluğu heyeti hayrete düşürdü.Şimdiye kadar kimsenin ilgilenmediği sanayi  esnafı dert yandı.

Sanayi esnafı en çok sanayinin düzensizliğinden,yolların bozuk oluşundan ve  yetkililerin kendilerini sormamasından yakındılar.

Sanayi esnaflarını ziyartte esnafın sorun ve sıkıntılarını rapor haline getiren HÜDAPAR Ağrı il başkanlığı  raporu basına aktardı.Raporda

Sanayinin yollarının bozuk olduğu ve altyapının ihtiyaca cevap vermemesi ağır tonajlı Tır ve Kamyonların Sanayinin içine giremediğini ve istedikleri şekilde mallarını alamadıklarını dile getiren esnaf biran önce altyapı ve yol sorununa çözüm istedi.

Bir başka esnaf ise Sanayideki çarpık yerleşimden şikayet ederek sanayide düzen olmamasından şikayet etti.Sanayinin sektörlere göre dizayn edilmesi gerektiğini dile getiren esnaflar birde sanayi dışına çıkan il merkezinde işyeri açan sanayi tipi işletmelere verilen ruhsatlar nedeniyle vatandaşın sanayiye gelmeyerek ihtiyaçlarını merkezde bulunan işyerlerinden temin ettiklerini dile getirdiler.

Sanayide kira fiyatlarından şikayetçi olan esnaf çevre düzenlemesi istediklerini ve sanayi ile ilgilenen kimsenin olmamasından şikayet ettiler.

 

HÜDAPAR heyetini sıcak karşılayan esnaf  ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek ziyaretlerinin devamını istediler.

-agri-sanayi-esnafi--ilgisizlikten-yakiniyor!-sorun-cok-cozum-yok!.jpg-agri-sanayi-esnafi--ilgisizlikten-yakiniyor!-sorun-cok-cozum-yok!-001.jpg-agri-sanayi-esnafi--ilgisizlikten-yakiniyor!-sorun-cok-cozum-yok!-002.jpg-agri-sanayi-esnafi--ilgisizlikten-yakiniyor!-sorun-cok-cozum-yok!-003.jpg

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.