1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Ağrı KYK Yurdunda Karantinada Kalan Vatandaşlar Şikayetçi
Ağrı KYK Yurdunda Karantinada Kalan Vatandaşlar Şikayetçi

Ağrı KYK Yurdunda Karantinada Kalan Vatandaşlar Şikayetçi

Ağrı’da koronavirüs vakalarının artması sebebiyle hastanedeki yatak sayılarının yeterli gelmemesi, hastaların KYK yurtlarına gönderilmesine neden oldu.

A+A-

Ağrı’da koronavirüs vakalarının artması sebebiyle hastanedeki yatak sayılarının yeterli gelmemesi, hastaların KYK yurtlarına gönderilmesine neden oldu.

Edinilen bilgilere göre, yurtlarda karantina altında olan hastaların odalarında, temizlik yapılmamasının yanı sıra gereken malzemeler de sağlanmıyor. Bu durumu çektikleri videolar ile duyurmaya çalışan Kovid-19 hastaları, ayrıca sabah kahvaltılarının da saat 18:00’da dağıtıldığını iddia ediyorlar.

agri-kyk.jpg

Salgının ilk dönemlerinde Almanya ve Kıbrıs’tan getirilen vatandaşların da ağırlandığı KYK yurtlarında, o dönemde moral ve motivasyon amacıyla çeşitli etkinliklerinin düzenlendiği, basında çeşitli haberlerle yer alırken, aynı yurtlarda aynı sebeple kalan Ağrı halkının temel ihtiyaçlarının dahi karşılanmaması ise hastalık sürecinin daha zor atlatılmasına neden oluyor.

Ağrı KYK Ahmed-i  Hani yurdunda 5 gündür karantina altında tutulan Derviş Ç. de, çekmiş olduğu video ile içerisinde bulundukları durumu paylaşarak, yaşadıkları sorunları tek tek dile getirdi. “Ben 5 gündür karantina sürecindeyim. Burada bazı sorunlar yaşıyoruz. Burada yaşadığımız sorunların başında kahvaltı ve yemek geliyor. Yemekler burada kalanlar tarafından beğenilmiyor. Kahvaltılık bu saatte (18:00) geliyor. 4 gündür aynı kahvaltılıklar geliyor. Bu saatte gelen bir poğaça ve ekmek zaten sabaha kadar bayatlıyor. Her gün aynı kahvaltıyı yapıyoruz. 4-5 gündür buradayım değişen tek şey çikolata oldu. Ama her gün aynı kahvaltı geliyor. Yiyemiyoruz, hasta olduğumuz için yiyemiyoruz. Sadece ben tek değil, diğer yataklarda yatan hastalar da yiyemiyor. Ben sadece bir adet su için personelle tartışmak zorunda kaldım. Çay yapabilmek için bin bir zorluk yaşıyoruz. Burada bayağı bir sıkıntı çekiyoruz. Benim bu videoyu çekmemin en büyük sebebi, ben 4 gün 5 gün sonra çıkarsam benden sonraki gelecek insanlar zor durumda kalmasınlar. Yemekleri de yemek değil, çayları da çay değil” ifadelerini kullandı.

Ağrı Söz / İçerik Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.
2 Yorum